۳۵ زخمی در حمله بالای حوزه ششم امنیتی کابل

تعقیبی سوم؛ آمار تازه وزارت صحت عامه حاکی از آن است که در نتیجه حمله گروهی طالبان مسلح بر حوزه ششم امنیتی شهر کابل، ۳۵ زخمی به شفاخانه های این شهر انتقال داده شده است.

وحید مجروح، سخنگوی وزارت صحت عامه به خبرگزاری خاورمیانه می گوید که تا حال ۳۵ زخمی به شفاخانه های خصوصی و دولتی کابل انتقال یافته و تیم های صحی نیز به شدت در حال فعالیت برای رسیده گی به زخمی ها هستند.

حوالی ساعت ۱۲:۴۰ظهر امروز (۱۱حوت) یک حمله انتحاری در نزدیکی دروازه حوزه ششم امنیتی رخداد و به دنبال آن صدای شلیک نیز در ساحه شنیده شده است.

وزارت امور داخله می گوید که یک تروریست انتحاری با استفاده از یک موتر مملو از مواد انفجاری در نزدیکی حوزه ششم امنیتی پولیس کابل خود را منفجر نموده و به دنبال آن گروهی از مهاجمان  که با جنگ افزار نیز مجهز هستند، می خواستند وارد محوطه حوزه ششم امنیتی پولیس شوند که توسط نیروهای امنیتی محاصره شده اند.

این وزارت در حالی که تعداد مهاجمین را مشخص نکرد؛ می گوید که در حال حاضر نیز درگیری های پراکنده در ساحه جریان دارد.
منبع در مورد تلفات و خسارات برخاسته از این رویداد معلومات ارائه نکرده است.

این در حالی است که شاهدان عینی می گویند شدت انفجار به حدی بوده است که تا فاصله های دور نیز شیشه های منازل شکسته شده است.

طالبان مسلح ضمن گرفتن مسوولیت این حمله گفته اند که حوزه ششم امنیتی شهر کابل هدف حمله آنها بوده است.

این گروه، ادعا کرده است که در حمله بر حوزه ششم، شماری از نیروهای امنیتی جان باخته اند؛ ادعایی که تا حال از سوی مقام های دولتی تائید و یا رد نشده است.

این در حالی است که بعدازظهر امروز، یک حمله گروهی بالای یکی از اداره های امنیت ملی در حوزه دوازدهم شهر کابل نیز صورت گرفته است.

جزئیات بیشتر…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *