اسد ۲۵, ۱۳۹۹

۳۵ تن به شمول ۵ فرمانده شورشیان در وردوج کشته شدند

وزارت امور داخله افغانستان با نشر خبرنامه ای در پیوند به رویداد اخیر در ولسوالی وردوج ولایت بدخشان اعلام کرد که ۳۵ تن به شمول ۵ فرمانده شورشیان در ولسوالی وردوج بدخشان در شمال کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، گروهی از شورشیان شب هنگام بالای پوسته های پولیس ملی در روستای پش، باشند، مکتب زو و صوفیان ولسوالی وردوج ولایت بدخشان حمله کرده بودند.

وزارت داخله اعلام کرد که این حمله شورشیان با مقاومت شدید نیروهای پولیس روبرو شده که در نتیجه درگیری ۳۵ تن ازدشمنان مردم افغانستان به شمول پنج فرمانده مهم این گروه به نام های مولوی حسن “عطا”مولوی عبادالله ،قاری پاینده و قاری همایون کشته شده اند و دو فرمانده دیگر این گروه بازداشت شده اند.

همچنین وزارت امور داخله تایید کرده است که در این درگیری،۱۳ تن ازمنسوبان پولیس ملی شهید و ۱۷ تن زخمی و ۱۰ پولیس که در  این رویداد لادرک شده بود، صبح روز سه شنبه دوباره به پوسته های امنیتی برگشته اند.

وزارت داخله تاکید کرده است که دشمنان با چنین حملات بزدلانه تروریستی هیچگاه نمی تواند عزم واراده راسخ نیروهای امنیتی کشور را به منظور خدمتگذاری به ملت رنجدیده افغانستان متزلزل سازد.