اسد ۲۴, ۱۳۹۹

۳۰۰ باشنده ننگرهار در بند داعش

شیبشیبمقام های محلی ولایت ننگرهار می گویند که در حال حاضر ۳۰۰ تن از باشنده گان این ولایت در بند داعش می باشد و حکومت باید در زمینه رهایی آنها اقدامات عملی نماید.

به گزارش خبرگزاری خارومیانه، این مقام ها همراه با مقام های محلی و بزرگان چهار ولایت شرقی کشور، امروز (۲۰جدی) در نشستی با رئیس جمهور در ولایت ننگرهار اشتراک کردند.

رئیس جمهور غنی همراه با شماری از وکلای مجلس و دیگر مقام های حکومتی امروز به شهر جلال آباد سفر کرده و هدف این سفر نیز دیدار با مقامات محلی و بزرگان قومی ولایت های شرقی کشور گفته شده است.

ذبیح الله زمری، منشی شورای ولایتی ننگرهار در این نشست تهدید داعش را جدی بیان داشته و اظهار داشت که در حال حاضر ۳۰۰ تن از باشنده گان ولسوالی اچین و چپرهار این ولایت در بند داعشیان هستند.

به گفته وی، حکومت باید در زمینه رهایی این افراد اقدامات جدی و عملی روی دست بگیرد.

منبع اظهار داشت که حضور پولیس محلی و مردمی در ننگرهار ضروری است و حکومت باید در زمینه تجهیز، تقویت و بالابردن ظرفیت این نیروها برنامه اساسی داشته باشد.

وی با بیان اینکه صلح یک ضرورت جدی ننگرهار است؛ تصریح کرد که برای تحقق این ضرورت، باید تغییرات بنیادی در حکومت محلی ننگرهار به وجود بیاید و زمینه این کار نیز کاهش فاصله مردم با حکومت است.

در عین حال، سلیم خان کندزی، والی ننگرهار نیز اظهار داشت که حکومت محلی برای مبارزه جدی و از بین بردن گروه های شورشی، مدیریت و تصمیم جدی و قوی دارد.

وی همچنین تصریح کرد که برای کاهش فاصله بین حکومت محلی و مردم، دروازه های ولایت همیشه برای ابراز نظر شهروندان باز بوده است.

کندزی برای اثبات گفته های خود، اظهار داشت که به همکاری بزرگان و عالمان دین، صد مکتب مسدود در سراسر ننگرهار دوباره فعال شده است.

سفر رئیس جمهور به ولایت ننگرهار در حالی صورت می گیرد که داعش فعالیت های خود را در شماری از ولسوالیهای این ولایت افزایش داده و در کنار آن، اقدامات نیروهای امنیتی نیز بر علیه این گروه شدت یافته و در این اواخر ضربات سنگین به این گروه وارد شده است.