27 غیرنظامی در حمله هوایی امریکا در کنرکشته شدند

10 سپتامبر 2014

مقامات محلی کنر در شرق کشور می گویند که بر اثر حمله هوایی نیروهای ناتو به رهبری امریکا بر مربوطات ولسوالی نرنگ این ولایت،۱۴غیر نظامی کشته و۱۳ تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این عملیات در مناطق موسوم به دیوه گل از مربوطات ولسوالی نرنگ ولایت کنر، شب هنگام انجام شده است.

عبدالغنی مصمم، سخنگوی والی کنر گفته است که “نیروهای امنیتی افغان و ناتو در نیمه شب گذشته عملیات مشترک زمینی و هوایی را در ولسوالی نرنگ کنر انجام داده اند که در نتیجه حمله هوایی ناتو، ۱۴ غیر نظامی کشته و ۱۳ تن دیگر زخمی شده اند.”

والی کنر گفته است که این عملیات توسط نیروهای امریکایی هنگامی انجام شده که ساکنان محل در خواب بودند و در میان کشته و زخمی های این حمله، زنان و کودکان نیز شامل هستند.

به گفته والی کنر در این حمله یازده تن از غیرنظامیان کشته و و 12 تن دیگر زخمی شده اند اما بسیاری از رسانه به نقل سخنگوی وی آمار تلفات را 14 کشته و 13 زخمی اعلام کردند.

با این حال حامدکرزی ضمن واکنسش به حمله هوایی ناتو در ولاین کنر آن محکوم کرد.

رئیس جمهور در تماس تلفنی با والی کنر دستور داد تا چگونگی حمله را بررسی نموده و به خانواده های کشته و زخمی ها کمک عاجل نماید.

این حالیست که سال گذشته نیز در حمله هوایی امریکا به ولسوالی شیگل ولایت کنر، 16 غیر نظامی از جمله ۱۲ کودک و ۴ زن کشته شدند.

 

امریکایی

حمله

کنر

هوایی


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.