۲۷ تن از اتباع پاکستانی در ولایت پکتیکا دستگیر شدند

نیروهای پولیس سرحدی وزارت امور داخله افغانستان، ۲۷ تن از اتباع پاکستانی را در ولایت پکتیکا در جنوب شرق این کشوردستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزارت امورداخله با انتشارخبرنامه ای اعلام کرد که شماری از این افراد نظامی هستند که به گونه مرموز وارد یکی ازنقاط سرحدی کشور شده بودند.

بر بنیاد اطلاعات فرماندهی عمومی پولیس سرحدی وزارت امورداخله این افراد ساعت ۹ شب گذشته درمربوطات ولایت پکتیکا با چهارعراده موتر با کمین نیروهای پولیس سرحدی مواجه شده و از سوی پولیس سرحدی بازداشت شدند.

این افراد از پاکستان وارد خاک افغانستان شده بودند و شماری از آنان نظامی و با جنگ افزار نیز در اختیار داشته اند.

این افراد مشکوک به یکی از زبان های آنسوی مرزتکلم نموده و از نزد آنان مقداراسلحه،  وسایط نظامی، کارت های هویت اداره های نظامی پاکستان، کارت های هویت شبکه های تروریستی و پاسپورت های پاکستانی نیز بدست آمده است.

“پولیس سرحدی وزارت امور داخله ورود تروریستان از خاک پاکستان به افغانستان را یک تهدید بزرگ تلقی نموده و با همچو موارد به گونه ای جدی برخورد می نماید.

وزارت امورداخله در این خبرنامه افزود که نیرو های پولیس سرحدی افغانستان از توانمندی و ظرفیت بالا برخوردار بوده و می توانند به گونه لازم از سرحدات کشور دفاع نمایند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت امور داخله می گوید: موجودیت لانه های تروریزم در پاکستان و حمایت شبکه های استخباراتی نظامیان پاکستان از تروریستان بزرگترین تهدید برای امنیت و ثبات افغانستان محسوب می گردد.

افراد متذکره بعدازبازداشت ازسوی پولیس سرحدی جهت تحیقیات بیشتربه کابل انتقال داده شده اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *