۲۶ هزار سوءاستفاده جنسی از زنان در ارتش امریکا

براساس تازه ترین گزارشها در یک سال گذشته بیش از ۲۶ هزار مورد تجاوز و سو استفاده جنسی به زنان در ارتش امریکا رخ داده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این آمار در حالی منتشر شده است که امریکا به عنوان یکی از مدعیان حقوق بشری همیشه با به جریان انداختن پرونده های حقوق بشری در دنیا توانسته است تحریم های زیادی وضع کند، اما خود به عنوان یکی از بزرگترین ناقضان حقوق بشر مطرح است.

براساس آمار رسمی پنتاگون، در سال ۲۰۱۱، ۳ هزار ۱۹۲  مورد تجاوز به زنان نظامی در ارتش امریکا ثبت شد ویکی از زنان ارتش امریکا در این خصوص گفته است: “ما شغل خود را از دست دادیم چون گزارش دادیم به ما تجاوز شده است.

با این حال سایت دیلی میل با انتشار گزارشی تصویری از سربازان زن امریکایی که در ارتش به آنها تجاوز شده است نوشت: سال گذشته (۲۰۱۳) بیش از ۲۶۰۰۰ مورد تجاوز و سو استفاده جنسی در ارتش امریکا رخ داده است.

براساس این گزارش قربانیان به دلیل ترس از تکرار تجاوز و یا اخراج از کار آنها را گزارش نکرده اند.

این سایت در ادامه می نویسد از هر ۷ مورد تجاوز فقط یک مورد گزارش می شود و از هر ۱۰ مورد گزارش فقط یک مورد به دادگاه ارجاع می شود.

حدود ۱۵ درصد از نیروهای نظامی امریکا از زنان تشکیل شده است و آمارها حاکی است که نزدیک به ۲۵۵ هزار زن برای شرکت در جنگهای عراق و افغانستان ثبت نام کرده و وارد ارتش شدند.

سایت دیلی میل نوشت که سربازان زن در ارتش امریکا به میزان بسیار بالایی هدف سوء استفاده‌های اخلاقی توسط دیگر سربازان و حتی افراد درجه‌دار قرار می‌گیرند و برای گزارش حادثه و گرفتن کمک با مشکلات و موانع بسیاری در سیستم قضایی ارتش مواجه اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *