۲۵ قریه از وجود مخالفان تصفیه شد

BB918660-1496-4C14-AFD8-5B07FEA800B5_cx0_cy9_cw0_mw1024_s_n_r1در نتیجه چندین عملیات نیروهای امنیتی در سه ولایت کشور، ۲۵ قریه از وجود مخالفان مسلح تصفیه شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه و به نقل از خبرنامه وزارت دفاع ملی، این عملیات در جریان ۲۴ ساعت گذشته در ولایت های کنر، لغمان و کاپیسا راه اندازی شده بود.

در خبرنامه آمده است که در چندین عملیات مربوط به خنجر ۲۰، فولاد ۳۰، ۳۱ و ۳۲ و طوفان ۵۹ در ولسوالیهای اسمار ولایت کنر، قرغه یی، علیشنگ و مرکز ولایت لغمان و کوه صافی ولایت کاپیسا، در مجموع ۲۵ قریه از وجود مخالفان تصفیه شد.

بر اساس معلومات خبرنامه، در جریان این عملیات دو مخالف مسلح به نام های مجاهد و سنگین زخمی شده و ۱۷ غاصب زمین های دولتی نیز دستگیر شده است.

در عین حال گفتنی است که ۱۴ حلقه ماین مختلف النوع، ۴ میل کلاشینکوف، ۱ میل تفنگچه مکاروف، ۲ فیر مرمی هاوان، ۱ فیر مرمی توپ ۸۲ ملی متری، ۱۱ فیر مرمی زیکو یک، ۱ فیر مرمی راکت، ۱۴ طاقه کلاه آهنی، ۵ صوب زره، ۱ پایه چپرکت نظامی، ۴ عدد شاژور کلاشینکوف، ۵ صوب پرتله کلاشینکوف و ۳۲ جوره دریشی مختلف نظامی بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

در خبرنامه همچنین آمده است که عملیات فولاد ۳۰، ۳۱ و ۳۲ و طوفان ۵۹ خاتمه یافته؛ اما عملیات خنجر ۲۰ همچنان در مناطق مشکوک ولسوالی کوه صافی ولایت کاپیسا ادامه خواهد داشت.

از سوی دیگر، دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی می گوید که در عملیات تصفیوی در دندغوری ولایت بغلان، ۱۸ شورشی به شمول دو سرگروپ آنها کشته و ۱۷ تن دیگر زخمی شده است.

این در حالی است که عملیات تصفیوی از صبح دیروز در منطقه دند غوری شهر پلخمری ولایت بغلان آغاز شده و اکنون نیز جریان دارد.