سرطان ۲۳, ۱۳۹۹

25 تن از نیروهای پولیس فراه، توسط طالبان کشته و زخمی شدند

خبرگزاری خاورمیانه – فراه

گروه طالبان در تازه ترین مورد یک حمله بزرگ نظامی را علیه نیروهای امنیتی بخصوص پولیس ملی در ولایت فراه در غرب کشور انجام داده که در نتیجه آن  25 تن از نیروهای پولیس کشته و زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، طالبان این بار  حمله ی گروهی و تهاجمی را علیه نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی بکواه ولایت فراه انجام داده اند.

مسئولان دولتی فراه میگویند این رویداد حوالی ساعت 4 عصر روز گذشته در ولسوالی بکواه و در منطقه شاهراه عمومی صورت گرفته است.

عبدالرحمان ژوندی سخنگوی ولایت فراه گفت: این حمله طالبان به طور کاملا غافلگیرانه صورت گرفته که در نتیجه آن 15 نیروی پولیس کشته و 10 تن دیگرشان زخمی شده اند.

بر اساس گفته های وی رویداد پس از آن شکل گرفت که کاروانی از موترهای پولیس قصد گشت زنی از منطقه و نظارت بر پاسگاه های پولیس را داشتند.

گفته شده در این رویداد به طالبان آسیبی نرسیده است اما این رویداد به نوع خود در طی سال جاری د راین ولایت بی سابقه بوده است.

یک ماه قبل نیز گروه طالبان در ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار با راه اندازی چنین حمله غافلگیرانه 23 تن از سربازان پولیس ملی را به قتل رساندند و به دنبال آن رئیس پولیس ننگرهار به دلیل کمکاری و سهلانگاری در وظیفه اش از سوی وزارت امور داخله، به دادستانی کل کشور معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *