۲۴ نفر در موصل عراق به دست داعش اعدام شد

گروه تروریستی داعش ۲۴ نفر را در شهر موصل عراق و از جمله یک خبرنگار را اعدام و اجساد آن ها را مثله کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، یک منبع محلی در ولایت نینوا گفت: داعش اجساد این کشته ها را در محله الشهدا در شهر موصل مقابل چشمان مردم مثله کرد.

وی افزود: داعش شیوخ و بزرگان و شخصیت های صاحب نفوذ منطقه را که به سیاست های آن اعتراض می کنند، به مزدوری متهم می کند و اینگونه شروع به از بین بردن آن ها کرده است.

از سوی دیگر یک مقام نظامی در ولایت نینوا گفت: داعش قحطان سلمان تصویر بردار شبکه سما الموصل را بدون ذکر دلیل، به ضرب گلوله در مرکز شهر موصل اعدام کرد.

موسسه بین مللی مطبوعات در وین روز شنبه اعلام کرد که گروه تروریستی داعش در سال ۲۰۱۵ ، ۶۱ روزنامه نگار از جمله ۱۳ روزنامه نگار عراقی را به قتل رسانده است.

از سوی دیگر روز گذشته منابع محلی اعلام کردند که عناصر گروه تروریستی داعش، ۱۰ نفر از ائمه جمعه و جماعت مساجد کرکوک را در منطقه الحویجه به علت اعلام مخالفت برای بیعت با خلیفه! ربود.

اعدام این افراد به دلیل مخالفت با شیوه و رفتار نیروهای داعش و سرباز زدن از اطاعت اوامر آنان که خواستار سخنرانی برای تشویق مردم به مقابله با نیروهای دولتی و الحشد الشعبی(نیروهای مردمی) بودند صورت گرفت.

تروریست های داعش، پیش از این شماری از سخنرانان و ائمه جماعت مساجد ولایت های نینوا و کرکوک و صلاح الدین را ربوده و اعدام کرده بودند.

موصل از ماه جوازای سال گذشته تاکنون به اشغال گروهک تروریستی-تکفیری داعش در آمد و از آن زمان تاکنون این شهر و مناطق اطراف آن به دلیل حضور عناصر داعش با بحران امنیتی و بشری سختی روبه رو بوده است.