اسد ۱۵, ۱۳۹۹

۲۳ شورشی به شمول یک شهروند پاکستانی کشته شد

0,,18251905_303,00در نتیجه چندین عملیات در ولایت های کشور، ۲۳ شورشی طالب به شمول یک شهروند پاکستانی کشته شد، ۱۰ تن دیگر زخمی شده و ۹ شورشی نیز بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه و به نقل از خبرنامه وزارت دفاع ملی، این عملیات در جریان ۲۴ ساعت گذشته در ولایت های کنر، ننگرهار، لغمان، خوست، کندهار، ارزگان، زابل، بادغیس، بلخ، جوزجان، فاریاب، کندز، بدخشان، بغلان، سرپل و هلمند راه اندازی شده است.

در خبرنامه آمده است که در نتیجه عملیات در ولسوالی ناری ولایت کنر که با حمایت نیروهای هوایی همراه بود، ۵ شورشی طالب به شمول یک شهروند پاکستان کشته شد.

همچنین در عملیات در مربوطات ولسوالی های شاه جوی، میزان و قلات ولایت زابل، ۱۴ شورشی طالب کشته، ۶ تن زخمی و ۴ تن دیگر نیز دستگیر شده است.

وزارت دفاع ملی می گوید که در عملیات در مربوطات ولسوالی های خاص ارزگان ولایت ارزگان، دند غوری ولایت بغلان و خان آباد ولایت کندز، ۴ شورشی طالب کشته،  ۴ تن زخمی و ۵ تن دیگر نیز بازداشت شد.

در عین حال، خبرنامه از کشته شدن ۶ سرباز اردوی ملی نیز در جریان عملیات یادشده خبر می دهد.

شورشیان طالب در مورد این عملیات اظهار نظر نکرده اند؛ اما از درگیری و وارد کردن تلفات به نیروهای امنیتی در شماری از ولایت های کشور در جریان عملیات عمری خبر می دهند.