2016 سال خونین سال برای مهاجران

18 سپتامبر 2016

سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) پیش بینی کرده است که مرگ مهاجران در سال 2016 فراتر از 10000 تن خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از آبزرور، تحلیلگران سازمان بین المللی مهاجرت در حالی این پیش بینی را کرده اند که قرار است طی چند روز آینده دو اجلاس مهم درباره مهاجرت در نیویارک برگزار شود.

از سویی هم فردا (دوشنبه) مجمع عمومی سازمان ملل نشستی را به منظور گفتگو در مورد رکورد بالای افرادی که در نتیجه جنگ و ناامنی مجبور به فرار از خانه هایشان در سراسر جهان شده‌اند بگذار خواهد کرد.

گفته می شود این تعداد در حال حاضر معادل 65 میلیون آواره است که شامل 21.3 میلیون پناهجویی می شود که مجبور به فرار از کشورهایشان شده‌اند.

قرار است روز سه شنبه نشستی با حضور رهبران کشورها از جمله ترزا می، نخست وزیر انگلیس در آمریکا با میزبانی بارک اوباما برگزار گردد که طی آن نشست اعتبارات لازم برای عمل های مربوط به پناهجویان و گسترش برنامه های اسکان آنها جذب شود.

جولیا بلک، یک مقام سازمان موسوم به “پروژه مهاجران گم شده” در محل مرکز تحلیل داده این سازمان خیریه در شهر برلین گفت: ما مطمئن هستیم جهان با بالاترین میزان مرگی که تا کنون در میان مهاجران تجربه شده روبرو است.

وی به پایگاه انگلیسی آبزرور گفت: سال گذشته ما در سراسر جهان بیش از 5000 مورد مرگ مهاجران و پناهجویان را داشتیم. در سال جاری میلادی نیز تا کنون بیش از 4000 مورد مرگ پناهجویان را داشته‌ایم اما در خارج از منطقه دریای مدیترانه و اروپا اطلاعات به حدی ضعیف است که ما فکر می کنیم رقم مذکور مطمئنا بسیار کمتر از رقم واقعی تلفات است.

وی افزود: ما امسال به طور واقعبینانه صد در صد به رقم 5000 مرگ در میان مهاجران خواهیم رسید اما انتظار دارم که رقم واقعی این تلفات دو برابر این باشد.

روز شنبه هزاران نفر در مرکز شهر لندن انگلیس  راهپیمایی کردند و از دولت این کشور خواستند رهبری قدرتمندتری در زمینه یافتن یک پاسخ بین المللی انسان دوستانه به بحران مهاجرت نشان دهد و این که ترزا می نخست وزیر انگلیس در جریان نشست های سازمان ملل در شهر نیویارک نقش موثری در این زمینه ایفا کند.

پناهجویان،

پیش بینی،

مرگ،

مهاجران،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.