۲۰۱۶، بدترین سال برای کودکان سوریه

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به تازه گی اعلام کرده است که سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) بدترین سال برای کودکان کشور سوریه بوده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این گزارش که در سایت یونیسف نشر شده، نشان می دهد که دستکم ۶۲۵ کودک سوری در جریان خشونت های شدید در سال ۲۰۱۶ جان باخته اند.

این گزارش نشان می دهد که رقم تلفات کودکان در سال گذشته میلادی، بالاترین رقم در جریان شش سال اخیر بوده است.

بر اساس این گزارش، موارد مختلف کشتار، معلولیت و بکارگیری کودکان در جنگ سال گذشته میلادی و در جریان تشدید درگیری های خشونت آمیز در سوریه افزایش یافته است.

یونیسف آورده است که آمار قربانیان کودک در سال گذشته میلادی از افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ حکایت دارد و به همین دلیل، سال ۲۰۱۶ به بدترین سال از زمان تائید رسمی کشتار کودکان در سال ۲۰۱۴ تبدیل شده است.

«گرت کپلیر»، مدیر یونبسف در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا می گوید :«عمق درد و رنج بی سابقه است و میلیون ها کودک سوری روزانه مورد حمله قرار می گیرند و زندگی آنها ویران می شود.»

گفتنی است که بر اساس گزارش یونیسف، دو میلیون و ۸۰۰ هزار کودک سوری در مناطقی که دسترسی به آنها دشوار است، جزو آسیب پذیرترین افراد در این قشر هستند که شامل ۲۸۰ هزار کودکی است که تحت محاصره بسر می برند و تقریبا از کمک های انسانی کاملا محرومند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *