2016، بدترین سال برای کودکان سوریه

۲۳ حوت ۱۳۹۵

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) به تازه گی اعلام کرده است که سال گذشته میلادی (2016) بدترین سال برای کودکان کشور سوریه بوده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این گزارش که در سایت یونیسف نشر شده، نشان می دهد که دستکم 625 کودک سوری در جریان خشونت های شدید در سال 2016 جان باخته اند.

این گزارش نشان می دهد که رقم تلفات کودکان در سال گذشته میلادی، بالاترین رقم در جریان شش سال اخیر بوده است.

بر اساس این گزارش، موارد مختلف کشتار، معلولیت و بکارگیری کودکان در جنگ سال گذشته میلادی و در جریان تشدید درگیری های خشونت آمیز در سوریه افزایش یافته است.

یونیسف آورده است که آمار قربانیان کودک در سال گذشته میلادی از افزایش 20 درصدی نسبت به سال 2015 حکایت دارد و به همین دلیل، سال 2016 به بدترین سال از زمان تائید رسمی کشتار کودکان در سال 2014 تبدیل شده است.

«گرت کپلیر»، مدیر یونبسف در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا می گوید :«عمق درد و رنج بی سابقه است و میلیون ها کودک سوری روزانه مورد حمله قرار می گیرند و زندگی آنها ویران می شود.»

گفتنی است که بر اساس گزارش یونیسف، دو میلیون و 800 هزار کودک سوری در مناطقی که دسترسی به آنها دشوار است، جزو آسیب پذیرترین افراد در این قشر هستند که شامل 280 هزار کودکی است که تحت محاصره بسر می برند و تقریبا از کمک های انسانی کاملا محرومند.

۲۰۱۶

سوریه

قربانی

کشتار

کودک


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.