اسد ۲۱, ۱۳۹۹

۲۰ هزار مورد نقض حقوق فلسطینی‌ها

سازمان آزادیبخش فلسطین(PLO) می‌گوید، رژیم اسرائیل در سال ۲۰۱۳ میلادی، بیش از ۲۰ هزار مورد حقوق فلسطینیان را نقض کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سازمان آزادیبخش فلسطین  در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای اسرائیلی ۵۶ فلسطینی را کشته و ۴ هزار و ۵۳۳ نفر دیگر را دستگیر و زندانی کرده‌اند، این رژیم همچنین ۵ هزار و ۲۱۴ پوسته امنیتی را در سراسر اراضی اشغالی کرانه باختری و شرق بیت المقدس(اورشلیم) برپا کرده است.

سازمان آزادیبخش فلسطین همچنین اعلام کرد که موارد نقض رژیم اسرائیل در مقایسه باسال‌های گذشته به طور چشمگیری افزایش داشته است،  این موارد نقض، برعکس درزمان برگزاری به اصطلاح مذاکرات صلح میان  دو طرف تشدید شده است.

صالح رافت، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت: در سال گذشته میلادی،اسرائیلی‌ها در دوره رهبری بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر اسرائیل ، شهرک‌های بیشتری ساخته‌اند. آن‌ها، توسعه شهرک‌ها و تخریب منازل را در شرق بیت المقدس و کرانه باختری در اولویت قرار داده‌اند. این جنایات به سرعت در حال افزایش است.

دور جدید مذاکرات میان طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی پس از یک وقفه سه ساله، در جولای ۲۰۱۳  با هدف پایان دادن به چندین دهه مناقشه میان دو طرف مطابق با راه حل به اصطلاح دو کشور آغاز شد.

فلسطینی‌ها برای ایجاد کشور مستقل فلسطینی در اراضی کرانه باختری، شرق بیت المقدس و نوار غزه درتلاشند و از رژیم اسرائیل خواسته‌اند تا از اراضی اشغالی فلسطین خارج شود.

با این حال، رژیم اسرائیل از بازگشت به مرزهای ۱۹۶۷ میلادی  سرباز زده و تمایلی به گفت و گو درباره مسئله بیت المقدس ندارد. اسرائیل حتی قبل از شروع  این مذاکرات اعلام کرد که قصد دارد بیش از دو هزار واحد مسکونی جدید در شرق بیت المقدس و کرانه باختری احداث کند که این مسئله خشم فلسطینیان را به دنبال داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *