20 هزار مورد نقض حقوق فلسطینی‌ها

۱۲ جدی ۱۳۹۲

سازمان آزادیبخش فلسطین(PLO) می‌گوید، رژیم اسرائیل در سال ۲۰۱۳ میلادی، بیش از ۲۰ هزار مورد حقوق فلسطینیان را نقض کرده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، سازمان آزادیبخش فلسطین  در بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای اسرائیلی ۵۶ فلسطینی را کشته و ۴ هزار و ۵۳۳ نفر دیگر را دستگیر و زندانی کرده‌اند، این رژیم همچنین ۵ هزار و ۲۱۴ پوسته امنیتی را در سراسر اراضی اشغالی کرانه باختری و شرق بیت المقدس(اورشلیم) برپا کرده است.

سازمان آزادیبخش فلسطین همچنین اعلام کرد که موارد نقض رژیم اسرائیل در مقایسه باسال‌های گذشته به طور چشمگیری افزایش داشته است،  این موارد نقض، برعکس درزمان برگزاری به اصطلاح مذاکرات صلح میان  دو طرف تشدید شده است.

صالح رافت، عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین گفت: در سال گذشته میلادی،اسرائیلی‌ها در دوره رهبری بنیامین نتانیاهو (نخست وزیر اسرائیل ، شهرک‌های بیشتری ساخته‌اند. آن‌ها، توسعه شهرک‌ها و تخریب منازل را در شرق بیت المقدس و کرانه باختری در اولویت قرار داده‌اند. این جنایات به سرعت در حال افزایش است.

دور جدید مذاکرات میان طرف‌های اسرائیلی و فلسطینی پس از یک وقفه سه ساله، در جولای ۲۰۱۳  با هدف پایان دادن به چندین دهه مناقشه میان دو طرف مطابق با راه حل به اصطلاح دو کشور آغاز شد.

فلسطينی‌ها برای ايجاد کشور مستقل فلسطينی در اراضی کرانه باختری، شرق بيت المقدس و نوار غزه درتلاشند و از رژيم اسرائيل خواسته‌اند تا از اراضی اشغالی فلسطين خارج شود.

با اين حال، رژيم اسرائيل از بازگشت به مرزهای ۱۹۶۷ میلادی  سرباز زده و تمايلی به گفت و گو درباره مسئله بيت المقدس ندارد. اسرائیل حتی قبل از شروع  این مذاکرات اعلام کرد که قصد دارد بيش از دو هزار واحد مسکونی جديد در شرق بیت المقدس و کرانه باختری احداث کند که اين مسئله خشم فلسطينيان را به دنبال داشت.

20 هزار،

حقوق

فلسطین،

نقض،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.