۲ هزار طالب پاکستانی به ولایت کنر حمله کرد

مقامات امنیتی ولایت کنر در شرق افغانستان با اعلام اینکه حدود ۲ هزار نفر از طالبان پاکستانی به منطقه “دانگام” این ولایت حمله کردند، گفت در این حمله ۳۶ نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، عبدالحبیب سیدخیلی، قوماندان امنیه ولایت کنر میگوید:  ۲ هزار مخالف مسلح وابسته به گروه تحریک طالبان پاکستان به منطقه دانگام این ولایت حمله کردند.

وی افزود: از چهار روز پیش یک گروه ۲ هزار نفره از تحریک طالبان پاکستانی به مناطق مختلف منطقه دانگام حمله کردند که با واکنش نیروهای امنیتی افغان و خیزش‎های مردمی رو به رو شدند.

سیدخیلی گفت: در نتیجه درگیری‎ها بین نیروهای امنیتی افغان و طالبان پاکستانی، تاکنون ۱۴ شبه‎نظامی طالبان کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند و اجساد آنان هنوز در میدان جنگ باقی مانده است.

این مقام امنیتی افغان خاطرنشان کرد: در این درگیرها به غیرنظامیان آسیبی نرسیده و تنها ۲ نفر از جمله افرادی که قیام کرده‌اند به طور سطحی زخم برداشته است.

وی تصریح کرد: این درگیری که از چند روز پیش آغاز شده با مقاومت نیروهای امنیتی و خیزش مردم رو به رو شد.

سیدخیل افزود: هدف از حمله ۲ هزار نفری طالبان پاکستانی تصرف قوماندانی دانگام بود که موفق به این کار نشدند.

قوماندان امنیه کنر گفت: تاکنون هیچ نهاد امنیتی از مرکز و ولایات کمک هوایی و زمینی نکرده و تنها نیروهایی که از قبل در این ولایت مستقر بودند در برابر طالبان مقاومت کردند.

ولایت کنر در شرق افغانستان یکی از ولایت‎های ناامن این کشور است که هر از گاهی نهادهای امنیتی در آن هدف حملات طالبان داخلی و پاکستانی قرار می‎گیرد.

پس از شکل‎گیری دولت وحدت ملی در افغانستان، انتظار می‌رفت وضعیت امنیتی کشور رو بهبود گذارد اما برعکس دیده می‎شود عدم معرفی اعضای کابینه و افزایش حملات و ترور مقامات دولتی همچنان پابرجاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *