۲ شبه نظامی بدست پولیس سرحدی در بادغیس کشته شدند

مقامات پولیس سرحدی در ولایت بادغیس اعلام کردند که دو مخالف مسلح مربوط به گروه طالبان در این ولایت کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، این شبه نظامیان در درگیری با نیروهای پولیس سرحدی در ولسوالی بالا مرغاب ولایت بادغیس کشته شده اند.

ملا حضرت و محمد یوسف، عصر روزگذشته (جمعه) هنگامی کشته شدند که شورشیان طالب بالای پوسته پولیس سرحدی در روستای جوی گنج ولسوالی بالا مرغاب حمله کردند.

 همچنین در این درگیری سه شورشی بنام های لعل محمد، بسم الله  ومحمد داود پس از زخمی شدن همراه با ۵ فیر مرمی راکت  ومقداری مهمات خفیفه نیز بازداشت شدند و در این رویداد به نیروهای پولیس سرحدی آسیب نرسیده است.

براساس گزارشها این شبه نظامیان مسلح مربوط به گروه طالبان در اکثر ناامنی ها در ولسوالی بالا مرغاب و سایر مربوطات ولایت بادغیس سهم فعال داشته اندکه با نبود شدن این گروه هراس افگن امنیت در مربوطات این ولسوالی بهتر خواهد شد.

همچنین وزارت امورداخله، با نشر اعلامیه خبری گفته است که در عملیات های مشترک تصفیه یی نیروهای امنیتی کشور در ۲۴ ساعت گذشته ،۴ شورشی طالب کشته شدند.

این عملیات ها در مربوطات ولایت های ننگرهار، قندهار، زابل و هلمند  به همکاری نیروهای اردوی ملی و امنیت ملی راه اندازی اجرا شده و در آن برعلاوه چهار کشته، سه شورشی زخمی و ۵ تن دیگر توسط نیروهای امنیتی کشور بازداشت شدند.

 این  عملیات ها که به منظور پاکسازی محلات از وجود شورشیان راه  اندازی شده بود در آن مقدارمهمات  و مواد انفجاری نیز بدست نیروهای پولیس افتاده است.

همچنین نیروهای پولیس ملی، ۱۰ حلقه بمب که تازه به منظور اعمال تخریبی و تروریستی از مربوطات ولایت های ننگرهار، کندهار، هلمند و نیمروز جاگذاری شده بود، کشف و خنثی نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *