۲ زندانی آزاد شده از گوانتانامو به گروه های تروریستی پیوستند

دولت امریکا اعلام کرد ۲ تن از زندانیان که در شش ماه نخست ۲۰۱۶ از زندان گوانتانامو آزاد شدند دوباره به گروه های تروریستی پیوسته اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه دفتر مدیر اطلاعات ملی امریکا گزارش داد: از زمان آغاز دوره ریاست جمهوری بارک اوباما در سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون ۹ تن از اعضای گروه تروریستی آزاد شده از زندان گوانتانامو دوباره با گروه های تروریستی پیوسته اند.

زندان گوانتانامو در سال ۲۰۰۲ یعنی یک سال پس از حادثه ۱۱ سپتامبر از سوی کشور امریکا باز شد تا  مظنونینی که در فعالیت های تروریستی نقش داشته اند در این زندان نگهداری شوند.

اوباما امید داشت تا در دوره های نخست ریاست جمهوری خود این زندان را ببندد اما جمهوریخواهان و تعدادی از دموکرات ها با این کار مخالفت کردند.

براساس آمار دفتر اطلاعات ملی امریکا، “جورج بوش” رئیس جمهور سابق امریکا نسبت به اوباما زندانیان بیشتری را آزاد ساخته است.

این آمار نشان دهنده آن است که از ۵۳۲ زندانی آزاد شده توسط بوش ۱۱۳ تن یعنی ۲۱.۲ درصد آنها دوباره به گروه های تروریستی پیوسته اند. اوباما از سال ۲۰۰۹ تاکنون ۱۶۱ تن را آزاد ساخته است که ۱۷ تن آنها در ۶ ماه نخست سال جاری آزاد شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *