2 زندانی آزاد شده از گوانتانامو به گروه های تروریستی پیوستند

۲۵ سنبله ۱۳۹۵

دولت امریکا اعلام کرد 2 تن از زندانیان که در شش ماه نخست 2016 از زندان گوانتانامو آزاد شدند دوباره به گروه های تروریستی پیوسته اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه دفتر مدیر اطلاعات ملی امریکا گزارش داد: از زمان آغاز دوره ریاست جمهوری بارک اوباما در سال 2009 میلادی تاکنون 9 تن از اعضای گروه تروریستی آزاد شده از زندان گوانتانامو دوباره با گروه های تروریستی پیوسته اند.

زندان گوانتانامو در سال 2002 یعنی یک سال پس از حادثه 11 سپتامبر از سوی کشور امریکا باز شد تا  مظنونینی که در فعالیت های تروریستی نقش داشته اند در این زندان نگهداری شوند.

اوباما امید داشت تا در دوره های نخست ریاست جمهوری خود این زندان را ببندد اما جمهوریخواهان و تعدادی از دموکرات ها با این کار مخالفت کردند.

براساس آمار دفتر اطلاعات ملی امریکا، “جورج بوش” رئیس جمهور سابق امریکا نسبت به اوباما زندانیان بیشتری را آزاد ساخته است.

این آمار نشان دهنده آن است که از 532 زندانی آزاد شده توسط بوش 113 تن یعنی 21.2 درصد آنها دوباره به گروه های تروریستی پیوسته اند. اوباما از سال 2009 تاکنون 161 تن را آزاد ساخته است که 17 تن آنها در 6 ماه نخست سال جاری آزاد شده اند.

امریکا،

گوانتانامو،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.