۲ تروریست همراه با مقدار سلاح و مهمات بازداشت شد

ریاست عمومی امنیت ملی از دستگیری دو تن از تروریستان و از انتقال دهندگان مواد انفجاریه، ماین های مقناطیسی، سلاح و مهمات از میرانشاه پاکستان به ولایت خوست، خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، موظفین ریاست عمومی امنیت ملی طی یک عملیات خاص این دو عضو گروه طالبان را بنام های سید برکت الله ولد سید نورالله باشنده ولایت خوست و نصرت الله ولد کریم باشنده اصلی ولسوالی تنی ولایت خوست شناسایی و بازداشت کرده اند.

براساس اعلامیه خبری امنیت ملی از نزد این افراد، یک میل راکت ( RPG)، یک میل کلاشینکوف،  یک میل ماشیندار پیکا، دو میل تفنگچه کمری، ۱۰ قبضه بم دستی، ۵ حلقه ماین خود ساخت مقناطیسی، ۲ حلقه ماین کنارجاده ای و یک مقدار مواد انفجاریه نیز به دست نیروهای امنیت ملی افتاده است.

افراد دستگیر شده در جریان تحقیقات ابتدایی به جرم های خویش اعتراف کرده و گفته اند که ۵ سال قبل توسط قوماندان عزیزالله به این گروه جذب و در ولایات هلمند ،غزنی، میدان و خوست فعالیت های ضد دولتی را انجام داده است.

این افراد در زمان حمل سلاح و مهمات های بدست آمده با یک عراده موتر کرولا به ولایت خوست دستکیر شده و آنان میخواستند این سلاح و مهمات را برای انجام عملیات های تروریستی از پاکستان به خوست انتقال دهند که توسط موظفین ریاست عمومی امنیت ملی شناسایی شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *