۱۹۱ کشته و زخمی در انتحاری غزنی

تکمیلی؛ وزارت صحت عامه می گوید که در حمله انتحاری و انفجاری نیرومند در شهر غزنی، ۱۲ تن جان باخته و ۱۷۹ تن به شمول شاگردان مکتب زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، حوالی ساعت ۸:۳۰ صبح امروز (۱۶سرطان) یک حمله انتحاری به وسیله موتربم بالای حوزه ششم امنیت ملی در منطقه «شامیر» شهر غزنی رخداد.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه در حساب توئیتر خود نگاشته است که بر اساس آخرین جزئیات از حمله انفجاری غزنی، ۱۲ تن جان باخته و ۱۷۹ تن دیگر زخمی شده است.

اما دفتر مطبوعاتی ولایت غزنی در خبرنامه ای گفته است «شش تن مشمول دو سرباز امنیتی و چهار غیر نظامی به شهادت رسیده، ۱۷۷ تن به شمول نُه سرباز امنیتی زخم برداشته اند».

در خبرنامه آسیب رسیدن به آمر و برخی منسوبین حوزه ششم امنیت ملی رد شده و آمده است که بیشتر زخمیان این رویداد، شاگردان یک مکتب خصوصی که در نزدیک محل رویداد موقعیت دارد و باشنده های محل هستند.

بر اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ولایت غزنی، ۶۰ باب منزل مسکونی و چهار مارکیت تجارتی نیز در این انفجار خسارات مالی دیده اند.

طالبان مسلح مسوولیت این رویداد را به عهده گرفته اند.

این انفجار در حالی از سوی طالبان مسلح انجام می شود که نماینده گان آنها در قطر با هیئت امریکایی و افغانستانی در حال مذاکره و پیدا کردن راه حلی برای صلح افغانستان هستند و در عین حال، نیروهای حمایت قاطع با پشتیبانی امریکا هر از گاهی مواضع طالبان را در نقاط مختلف کشور هدف قرار می دهد.

رویدادهای اخیر که در یک روز انجام شده است، نشان می دهد که «صلح» پروژه ای برای امتیازگیری طرفین تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *