اسد ۱۴, ۱۳۹۹

۱۹۰ مخالف مسلح کشته شد

n00077672-bدر نتیجه چندین عملیات نیروهای امنیتی در چند ولایت کشور، ۱۹۰ مخالف مسلح و چهار سرباز اردو کشته شده و ۲۶ تن دیگر نیز زخم برداشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه و به نقل از خبرنامه وزارت دفاع ملی که امروز (دوشنبه ۲۰میزان) به نشر رسیده، این عملیات در مربوطات ولسوالی های اچین ولایت ننگرهار، تگاب و اله سای ولایت کاپیسا، گیرو، مقر، واعظ و مرکز ولایت غزنی، ،انجیل ولایت هرات، بالابلوک ولایت فراه، شاه جوی ولایت زابل، شاولی کوت و میوند ولایت قندهار، دهراود، گیزاب، سراب، چارچینو، چوره، چنارتو، چکه جوی و خاص ارزگان ولایت ارزگان، کجران ولایت دایکندی، اشکمش ولایت تخار، وردوج ولایت بدخشان، حومه شهر کندز، سنگین، موسی قلعه و کجکی هلمند صورت گرفته است.

در خبرنامه آمده است که در این عملیات، ۱۹۰ هراس افگن کشته و ۲۶ تن زخمی شده اند و درعین حال، ۲۳ هراس افگن بازداشت گردیده و یک مقدار سلاح و مهمات نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

بر اساس معلومات خبرنامه ، از مجموع ۱۹۰ هراس افگن کشته شده، ۱۵۲تن در ولسوالی شورابک ولایت کندهار در نتیجه عملیات هوائی مشترک کشته شده اند.

خبرنامه همچنین می افزاید که در این عملیات، یک دیپوی سلاح و مهمات ثقیله و خفیفه کشف، ۱۵ پایه کمپیوتر، ۲۳ سیت موبایل، ۱۲پایه مخابره، ۱۹عدد میموری کارت، ۳۸عدد فلش کمپیوتر، ۲ سیت تلیفون ستلایت، ۲پایه جی پی اس، یک سیت آی پت و یکتعداد اوراق تبلیغاتی به زبان های پشتو، اردو، انگلیسی و بنگالی نیز بدست آمده است.

از سوی دیگر در خبرنامه آمده است که در عملیات یادشده، چهار سرباز اردوی ملی نیز کشته شده اند.

طالبان تا حال در این مورد اظهار نظر نکرده اند.