اسد ۱۹, ۱۳۹۹

۱۵۳ عضوی گروه داعش به شمول یک فرمانده ارشد این گروه به نیروی امنیتی تسلیم شدند

مولوی حبیب الرحمان فرمانده ارشد گروه تروریست داعش با ۱۵۲ عضوی دیگر این گروه تروریستی پس از آن که در محاصر گروه تروریستی طالبان گیرمانده بودند به نیروی های امنیتی در ولایت جوزجان تسلیم شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جنرال فقیر محمد جوزجانی قوماندان امنیه ولایت جوزجان تائید میکند که مولوی حبیب الرحمن فرمانده ارشد داعش در شمال و مفتی نعمت الله معاون وی همراه با ۱۵۲ تن از جنگجویان داعش به تمام تجهیزات جنگی شان به نیروهای دولتی پیوستند.

گروه تروریستی طالبان شب گذشته با استفاده از قطعات سرخ ( کماندو طالبان) بالای قریه های مغل، هلقانی، اولاد، قزل‌غوچ و آسمان جر حمله نمودند افراد گروه تروریستی داعش را محاصره کردند و آنان با مقاومت اندک به دام طالبان افتادند.

منابع طالبان با تایید این خبر، مدعی شدند که ۶۲ تن از افراد گروه داعش به شمول ۲۱ خارجی با تمام سلاح و مهمات زنده به اسارت طالبان افتاده اند و ۱۳ تن در مقاومت شب گذشته کشته شده و نزدیک به ۵۰ تن از آنان به شمول خارجی ها به نیروهای دولت تسلیم شده اند.

این در حالی است که گروه های تروریستی داعش و طالبان از چندی به این سو با هم درگیری دارند که گفته می شود به افراد گروه داعش تلفات سنگین وارد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *