۱۴ شهروند بدخشان که نزد طالبان گروگان بودند در حمله هوایی ناتو در کندز کاملأ سوخته و از بین رفتند

ijuopkامرالدین ولی عضو شورای ولایتی در کندز می گوید که ۱۴ تن از باشنده های بدخشان که نزد طالبان مسلح گروگان بودند، در حمله هوایی شب گذشته هواپیماهای بدون سرنشین ناتو کاملا سوخته اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، آقای ولی می گوید که طالبان این گروگانان را در منطقه قوش تۤپه ولسوالی چهار دره این ولایت نگهداری می کرده اند.

وی می گوید: ” شب گذشته حملات هوایی بالای مخالفین حکومت صورت گرفته و جنت گل همراه چند تن از همراهانش کشته شده است، اما متاسفانه مسافرین که در گرو مخالفین بودند یک پرتاب هوایی صورت مگیرد آنها در یک کانتینر بودند در مجموع شهید شدند آنها متاسفانه کاملن سوختند و قابل شناسایی نیستند.”

این ۱۴ تن در  دو نوبت از مناطق باغ میری شهر کندز و روستای امرخیل ولسوالی علی آباد توسط طالبان ماه پیش به گروگان گرفته شده بودند.

در همین حال احمد فیصل بیکزاد والی بدخشان با تایید این خبر می گوید باشنده های بدخشان که نزد طالبان گروگان بودند نیز در حمله هوایی ناتو کشته شده اند؛ اما وی می افزاید که جزییات زیادی در این مورد در دست ندارد.

جنرال سید قربان موسوی قوماندان فرقه ۲۰ اردوی ملی در کندز میگوید که در حمله شب گذشته هواپیماهای بدون سرنشین ناتو در این ولایت ۱۶ تن از طالبان مسلح کشته شده اند.

آقای موسوی گفت: ” از اثر ضربات هوایی نیروهای ایتلاف در ولسوالی چهار دره به تعداد ۱۶ تن از طالبان مسلح کشته شده که در میان کشته شدگان ملا جنت گل مسوول محبس طالبان نیز شامل میباشد.”

در هیمن حال مقام های امنیتی در ولایت کندز نمی پذیرند که مسافران گروگان گرفته شده از سوی طالبان، در حمله هوایی ناتو کشته شده باشند.

خبرنامه ی که از سوی پولیس کندز به نشر رسیده، آمده است که در حمله شب گذشته ناتو به شمول ملا جنت گل شش تن از طالبان مسلح نیز کشته شده اند.

مقام ها در قوماندانی امینه کندز نیز خبر کشته شدن گروگان ها را نمی پذیرند.