۱۴ تن به اتهام حملات هراس افکنی دستگیر شدند

ریاست عمومی امنیت ملی گفته است که مأموران امنیتی این ریاست، چهارده تن را به اتهام انجام حملات هراس افگنی، از ولایت “کندهار” بازداشت کرده اند.

به گزارش خبرگزار خاورمیانه، ریاست عمومی امنیت ملی کشور با نشر خبرنامه‌یی نگاشته است که افراد بازداشت شده از سوی فرماندهان گروه طالبان، در شهر های “کویته” و “چمن” “پاکستان” سازماندهی حملات هراس افگنی را آموزش دیده اند.

خبرنامه‌ء امنیت ملی افزوده است که از نزد افراد بازداشت شده، چند جنگ افزار نیز به دست آمده است، نهادهای امنیتی کشور بارها گروه هایی از هراس افگنان که از آن سوی مرز وارد کشور شده بودند را بازداشت کرده اند.

در همین حال، پولیس “کابل”، سه تن را به اتهام توزیع تفنگچه و دو تن دیگر را به اتهام قاچاق مشروبات الکلی، از شهر کابل بازداشت کرده است، مسئولان فرماندهی پولیس کابل گفته اند که نیروهای پولیس پوسته‌ء مرکزی این شبکه را شناسایی و آنان را بالفعل بازداشت کرده است.

به گفته‌ی مسئولان، از نزد این افراد هفت میل تفنگچه و مقداری مهمات نیز به دست آمده است، این درحالی ست که، دو تن دیگر به اتهام قاچاق بیش از هفتصد بوتل مشروبات الکلی، از مربوطات ناحیه‌ی هشتم شهر کابل بازداشت شده اند.

در همین حال گزارش ها از ولایت “ننگرهار” در شرق “افغانستان” نیز حاکی است که یک موتر ارتش ملی صبح امروز در شهر “جلال آباد” در ساحه‌ی “پل بهسود”، هدف انفجار ماین قرار گرفت.

 شاهدان عینی گفته اند که این رویداد تلفاتی در پی نداشته است، اما پولیس ولایت ننگرهار تا اکنون در مورد این خبر ابراز نظر نکرده اند.

پل بهسود از مناطق نسبتاً امن ولایت ننگرهار به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *