13 هزار یمنی در تهدید مرگ بسر می برند

10 ژوئن 2015

بیش از ۱۳هزار یمنی مهاجر در جیبوتی که به علت تجاوز عربستان به این کشور گریخته اند در مشکلات بی دارویی و بی غذایی در تهدید مرگ بسر می برند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، پایگاه خبری اخبارالساعه امارات روز چهارشنبه نقل از حمود العدینی سفیر یمن در جیبوتی، نوشت: این افراد در اردوگاه های صحرایی در بیابان های جیبوتی حتی از داشتن کمترین خدمات اساسی و غذایی و دارویی بی بهره اند و از گرسنگی و بیماری رنج می برند و سفارت نیز هیچ کمکی نمی تواند به آنها بکند.

این در حالی است که اکثر کمک های جهانی که برای مردم یمن ارسال می شود در جیبوتی تخلیه می شود.

ماه گذشته نیز یک کشتی بزرگ حامل ۲۵۰۰ تن کمک های غذایی و دارویی برای مردم یمن از سوی جمهوری اسلامی ایران با نام کشتی نجات عازم بندر الحدیده شد اما به دلیل کارشکنی های رژیم سعودی مجبور به عزیمت به بندر جیبوتی گردید و در آنجا تخلیه شد.

براساس این گزارش صف های طولانی که مسوولان جیبوتی و کشورهای ائتلاف برای بارزسی کمک ها بوجود آورده اند موجب شده هزاران کودک و زن و پیرمردان یمنی زیر آفتاب داغ از گرسنگی و تشنگی و بیماری در معرض تهدید به مرگ قرار گیرند.

عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه (به جز عمان) و آمریکا از ششم حمل سال جاری حملات گسترده ای علیه کشور مسلمان و عربی یمن به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش مردمی انصارالله که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کند، جلوگیری نماید اما تاکنون به هیچیک از اهداف خود نرسیده است.

بر اثر این تجاوزات تاکنون هزاران یمنی بی گناه از جمله زنان و کودکان کشته یا مجروح شده و تقریبا همه مردم این کشور دچار بحران غذایی و دارویی شده اند.

تجاوز،

تهدید،

جیبوتی،

عربستان،

غذایی

مرگ،

مشکلات،

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed