108 در مالزی به اتهام ارتباط داشتن با داعش بازداشت شد

۲۵ جوزا ۱۳۹۴

مالزی امروز دوشنبه از بازداشت ۱۰۸ نفر در این کشور به اتهام ارتباط با گروه تروریستی داعش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، ‘احمد زاهد حمیدی’ وزیر داخله مالزی، گفت: پولیس این افراد را بازداشت کرده است.شش نفر از بازداشت شدگان تحت پیگرد قانونی قرار داشتند، در حالی که بقیه افراد برای بررسی و تحقیق توسط پولیس دستگیر شدند.

با فعالیت های تندروها و نفوذ برخی کشورهای عربی از جمله وهابیون عربستان در مدارس مالزی، افراطی گری طی چند سال گذشته در این کشور جنوب شرق آسیا افزایش یافته و ده ها نفر از شهروندان مالزی در سوریه، عراق و فیلیپین به گروه های تروریستی داعش و ابوسیاف پیوسته اند.

تفکرات افراطی طی سال های اخیر بیشتر در مالزی خود را نشان داده است و هر روز می توان سرنخ هایی از این تفکرات را در رسانه ها و یا واکنش مقامات، احزاب و کارشناسان دید.

به نوشته تارنمای ‘نیو استریت تایمز’، «احمد زاهد حمیدی» وزیر داخله مالزی، گفت که برخی از ۱۰۸ نفری که بازداشت شده اند، از سوریه و عراق بازگشته بودند.

زاهد حمیدی، با استناد به برخی گزارش ها، گفت که اکنون در مجموع ۶۶ مالزیایی در سوریه و عراق در کنار تروریست ها به عملیات تروریستی می پردازند.

پولیس مالزی در حالی برای مقابله با افراط گرایان وارد عمل شده است که تروریست ها در بین نظامیان مالزی نیز نفوذ و ‘هشام الدین حسین’ وزیر دفاع مالزی نیز این امر را تایید کرده است.

تشکیل شبکه ای به وسیله گروه های ستیزه جو و تروریست مالزی، اندونزی و فیلیپین با استفاده از شبکه های اجتماعی زنگ خطر را برای این منطقه به صدا درآورده است.

پیش از این نیز واحد مالایی زبان با نام ‘کتیبه نوسانتارا لید دولت اسلامیه’ یا ‘واحد شبه جزیره مالایا برای دولت اسلامی در عراق و سوریه’ در گروه تروریستی داعش تشکیل شده است.

ارتباط،

بازداشت،

پولیس

تروریست،

داعش،

مالزی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed