۱۰۰ تن از نیروهای خیزش مردمی در لولاش به طالبان پیوستند

نزدیک به صد تن از نیروهای خیزش مردمی بنابر نبود امکانات و نرسیدن نیروهای کمکی به هدف بیرون کشیدن آنان از محاصره طالبان مسلح، شب گذشته با جنگ افزارهای‌شان به این گروه تسلیم شده و هنوز هم نزدیک به صد نیروی امنیتی دیگر در محاصره شدید قرار دارند.

کریم یورش سخنگوی پولیس فاریاب با تائید این موضوع به خبرگزاری خاورمیانه گفت، این افراد که تعدادشان نزدیک به صد تن می‌رسد، شب گذشته به طالبان مسلح تسلیم شده‌اند.

یورش گفت، این افراد همه جنگ افزارهای‌شان را نیز با خود برده‌اند.

از سوی دیگر، وی در محاصره قرار داشتن نزدیک به صد نیروی دیگر به شمول کوماندوها، اردوی ملی، پولیس و نیروی خیزش مردمی می‌شوند؛ در لولاش را تائید می‌کند.

در عین حال صبغت‌الله سیلاب، عضو شورای ولایتی فاریاب مقام‌های دولتی را در فرستادن نیروهای کمکی برای نجات گیرمانده‌ها در لولاش، به بی‌پروایی متهم می‌کند.

وی در گفتگو به خبرگزاری خاورمیانه گفت، از روز گذشته بارها با وزیر دفاع، رئیس امنیت ملی، وزیر داخله و داکتر عبدالله رئیس اجرائیه در قبال توجه به وضعیت نیروهای امنیتی گیرمانده در لولاش تماس گرفته است؛ اما تا کنون بخاطر اعزام نیروهای تازه‌نفس هیچ اقدام عملی نشده است.

سیلاب می‌گوید، طالبان مسلح در درگیری‌های اخیر یکی از نیروهای کوماندو را اسیر گرفته که وی مجهز با اسلحه و تجهیزات نظامی پیشرفته بوده است.

این عضو شورای ولایتی فاریاب می‌گوید اگر در قبال نجات این گیرمانده‌ها به زودترین فرصت توجه نشود، فاجعه خونین انسانی ببار می‌آید.

از جانب دیگر سخنگوی پولیس فاریاب اعزام نشدن نیروهای تازه‌نفس را از طریق هوا به این ولسوالی موجودیت تهدیدات در برابر ‌هلی‌کوپترهای نظامیان می‌خواند.

به گفته وی، طالبان مسلح با سلاح‌های ثقیله مجهز استند و اگر هلی‌کوپترهای نظامی به آنجا اعزام شود، ممکن هدف قرار گیرند.

طالبان مسلح بامداد روز یکشنبه لولاش مرکز ولسوالی کوهستان را به تصرف‌شان در آوردند و به گفته منابع بجز از قلعه خیرآباد در دیگر بخش‌های این ولسوالی پرچم این گروه برافراشته شده است.

با گذشت بیشتر از ۳۰ ساعت، نیروهای گیرمانده در قلعه خیرآباد به آب و غذا دسترسی ندارند.

طالبان مسلح با نشر خبرنامه‌ای از پیوستن ۱۳ تن از نیروهای خیزش مردمی با سلاح‌های دست داشته‌شان در این ولسوالی خبر داده‌اند.

محراب‌الدین ابراهیمی – خبرنگار زون شمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *