یونیسف: بیش از پنج هزار کودک در جنگ یمن جان باخته‌اند

۲۴ جدی ۱۳۹۶

مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای صندوق حمایت کودکان سازمان ملل متحد( یونیسف) آمار قربانیان کودکان را در جنگ یمن بیش از پنج هزار تن اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از فانوس، «گرت کاپلاره» که از دفتر منطقه ای یونیسف در عمان پایتخت اردن سخن می گفت، افزود: تشدید جنگ و افزایش محاصره یمن، مشکلات و بحران شهروندان یمنی به ویژه کودکان این کشور را به عنوان شکننده ترین قشر وخیم تر می کند.

کاپلاره با استناد به گزارش گروه کمک های بین المللی افزود: روزانه بیش از 130 کودک یمنی بر اثر گرسنگی یا بیماری مزمن ناشی از جنگ جان می بازند.

سازمان «نجات کودکان» نیز اخیرا در گزارشی اعلام کرده است که محاصره یمن بر تعداد کودکان جان باخته یمنی در جنگ خواهد افزود.

مقام های سازمان ملل متحد اعلام کردند که 20 میلیون یمنی از جمله 11 میلیون کودک این کشور نیازمند کمک های فوری بشردوستانه هستند و بحران این کشور فجیع ترین بحران انسانی در جهان است.

براساس بیانیه مشترک برنامه جهانی غذا، یونیسف و سازمان بهداشت جهانی، 150 هزار کودک یمنی دچار سوء تغذیه هستند که امکان جان باختن آنها در ماه آینده دور از انتظار نیست.

در این بیانیه آمده است که شمار مبتلایان مشکوک به بیماری «وبا» در یمن به یک میلیون و 19 هزار و 44 تن رسیده است که 28 درصد از آنان را کودکان تشکیل می دهند و از مجموع مبتلایان به وبا، 2 هزار و 237 تن نیز جان باخته اند.

از سوی هم وزارت صحت عامه یمن اعلام کرد: شمار مبتلایان مشکوک به بیماری «دیفتری» به 381 مورد رسیده است که از این تعداد، 38 نفر جان باختند و این بیماری در 18 ولایت این کشور شیوع پیدا کرده است.

سازمان ملل،

عربستان،

کودک،

گرسنگی ،

یمن،

یونیسف،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.