یمنی ها با شلیک موشک به امارات وعده خود را عملی ساخت

۱۳ قوس ۱۳۹۶

یمنی‌ها شلیک موشک «کروز»‌ به ابوظبی امارات را که در جنگ علیه مردم یمن در کنار عربستان است، عملی شدن وعده ارتش و کمیته‌های مردمی و همچنین رهبر انصارالله یمن (عبدالملک بدرالدین الحوثی) می‌دانند که دشمنان یمن باید دست از تجاوز بردارند وگرنه با پاسخ راهبردی یمن مواجه می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وبگاه خبری-تحلیلی “النجم الثاقب” یمن در این خصوص نوشت: هدف گرفتن تأسیسات اتمی براکه با موشک کروز، تحولی منحصربه ‌فرد در مسیر جنگ و تغییر موازنه‌های قدرت است. امارات جنایات شنیعی در حق مردم یمن به بهانه مبارزه با تروریسم القاعده مرتکب می‌شود و زندان‌هایی مخفی در ولایت های جنوبی کشور مثل مأرب ایجاد کرده و زندانیان را در آن شکنجه می‌کند یا مردم را از نقاطی خاص کوچ اجباری می‌دهد.

النجم الثاقب افزود: شلیک موشک به ابوظبی چند نکته دارد که سه تای آن به شرح زیر است:‌

اول: شلیک موشک کروز، اجرای وعده سران یمن در خصوص توسعه دامنه پاسخ به جنایات ائتلاف متجاوز (سعودی،اماراتی،آمریکایی) بود تا جنایات و جنگ ظالمانه خود را متوقف و محاصره مردم یمن را بردارند. این عملیات دو روز بعد از هشدار رهبر انصارالله انجام شد که گفته بود اگر دست از تجاوز بر ندارند، عمق آنان هدف گرفته خواهد شد.

دوم: وارد شدن سامانه موشکی جدید به عرصه؛ این موشک از حیث بُرد و دقت در اصابت به هدف، عملی شدن وعده واحدهای موشکی به توسعه و بهبود عملکرد موشک‌های خودش است .

سوم: مهم‌ترین نکته، انتخاب هدف موشک است؛ تأسیسات اتمی (در حال ساخت) ابوظبی که هدفی راهبردی است و با دقت انتخاب شد تا با یک تیر چند نشان زده شود و پیامی جدی برای سران ائتلاف متجاوز به یمن داشته باشد و نشان دهد که بانک اهداف نیروهای یمنی کامل است و تجربه لازم را برای کسب چنین اهدافی دارد و مهم‌تر اینکه سقف پاسخ یمنی‌ها بالاست و حتی در مقابل جنایاتی که انجام می‌شود، سقف نخواهد داشت.

النجم الثاقب اشاره کرد که امروز ارتش و کمیته‌های مردمی، پیامی روشن و مهم با موشک کروز به هدف ابوظبی برای دولت امارات که در جنگ علیه یمن کاملا دخیل است و برای همه کشورهای متجاوز به همراه دارد تا همه ‌شان بدانند که مناطق حیاتی‌شان در تیررس موشکی یمن است.

واحدهای موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن روز یکشنبه سوم دسامبر (12 قوس) تأسیسات اتمی در حال ساخت امارات عربی متحده در ابوظبی را هدف یک فروند موشک کروز قرار داد.

 

امارات،

شلیک،

موشک،

یمن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.