گزارش سازمان ملل متحد از بدتر شدن اوضاع امنیتی افغانستان

۲۰ حوت ۱۳۹۵

سازمان ملل متحد در تازه ترین مورد گزارشی را در باره اوضاع امنیتی افغانستان منتشر کرده است که براساس آن اوضاع امنیتی کنونی افغانستان نسبت به سال 2016 میلادی وخیم‌تر شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، براساس گزارش سازمان ملل در جریان یک سال حدود 24 هزار رویداد امنیتی در افغانستان رخ داده است.

گزارش سازمان ملل در باره وضعیت افغانستان نشان می دهد که وخامت اوضاع امنیتی در کشور افزایش یافته و نبرد میان نیروهای امنیتی افغانستان و گروه طالبان مسلح که در سال ۲۰۱۶ به اوج رسیده بود، در سال ۲۰۱۷ همچنان ادامه دارد.

سازمان ملل متحد در این گزارش خود گفته است که وضعیت افغانستان در کل رو به وخامت است و این سازمان در جریان یک سال حدود ۲۴۰۰۰ رویداد امنیتی را ثبت کرده که این آمار، افزایش ۵ درصدی را نسبت به سال های قبل نشان می‌دهد.

در گزارش سازمان ملل همچنین آمده است در حالی که ۵۰ درصد از رویدادهای امنیتی در ۵ ولایت جنوبی و شرقی افغانستان رخ داده اما افزایش فعالیت‌‌های گروه طالبان مسلح در شمال و شمال شرقی کشور، نمایانگر گسترش جغرافیایی جنگ در افغانستان است.

همچنین در گزارش سازمان ملل گفته شده است که نیروهای وابسته به گروه تروریستی داعش حضور خود را در ولایت‌های ننگرهار، کنر و نورستان حفظ کرده‌اند و از سوی هم نیروهای امنیتی افغانستان با چالش‌های قابل توجهی از جمله ظرفیت عملیاتی مواجه هستند.

سازمان ملل همچنین تصریح کرده که کاستی در زمینه‌های فرمان و کنترل، رهبری و تدارکات و نرخ فرسایش بالا، تاثیر قابل توجه بر روحیه استخدام و پایداری این نیروها داشته است.

اوضاع امنیتی افغانستان

بدتر شدن

گزارش سازمان ملل

نسبت به 2016

وخیم تر شده


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.