گروه تروریستی داعش سرپوشی برای استخراج معادن یورانیم و طلا جوزجان توسط…

وزارت معادن و پطرولیم از این‌که ولسوالی‌های قوش‌تیپه و درزآب در دست گروه تروریستی داعش است ابراز نگرانی کرده است و سخنگوی این وزارت هم می‌پذیرد که در این ولایت معادن فلزهای نادر و یورانیم وجود دارد.

این نگرانی در حالی ابراز می‌شود که مسوولان محلی ولایت جوزجان به‌تازه‌گی پذیرفته‌اند که گروه داعش بر منابع معدنی این ولایت دست یافته‌است.

مسوولان وزارت معدن می‌گویند که طالبان مسلح و گروه تروریستی داعش بیشتر بخش‌های کشور را ناامن می‌سازند که درآن‌جا منابع معدنی کشور وجود دارند.

این در حالیست که مسؤلان محلی ولسوالی درزاب ولایت جوزجان می‌گویند، با ورود اتباع خارجی رقم گروه داعش روز به روز در حال افزایش است.

بازمحمد ولسوال درزاب در گفتگو با خبرگزاری خاورمیانه می‌گوید، هم اکنون تعداد جنگجویان داعش در ولسوالی های درزاب و قوش‌تپه به یک‌هزار نفر می‌رسد که حدود ۲۵۰ تن آن را اتباع کشورهای خارجی تشکیل می‌دهند.

به گفته او خارجی ها اتباع کشور های، ترکمنستان، چچین، تاجکستان، ازبیکستان، پاکستان، الجزایر و فرانسه استند.

آقای بازمحمد می‌گوید، جنگجویان خارجی این گروه اکثراً با زبان عربی صحبت می‌کنند و از این لحاظ احتمال دارد که آنان افراد شکست خورده گروه تروریستی داعش در سوریه و عراق باشند.

همچنان وی علاوه کرد که ۷۰ درصد از افراد این گروه مردمان محلی اند که بیشترشان را کودکان زیر سن تشکیل می‌دهند.

به گفته مسؤلان محلی ولسوالی درزاب، این ولسوالی از چهار سو در محاصره گروه تروریستی داعش قرار گرفته و هر از گاهی نیروهای امنیتی از طریق هوا اکمال می‌شوند.

پیش ازین اعضای شورای ولایتی جوزجان از وضعیت این ولسوالی نگرانی کرده و خواستار راه اندازی عملیات زودهنگام برای ریشه‌کن ساختن پایگاه های هراس افگنان شده بوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *