گردهمایی علمای ولایت تخار در پیوند به حادثه ولایت کندز

161ده هاتن از علمای ولایت تخار طی یک گرد همایی ضمن اعلام حمایت ازنیروهای امنیتی این ولایت حادثه هفته گذشته  که ده ها تن ازمسافران درشاهراه کندز بغلان از سوی  طالبان گروگان گرفته شده کشته شده اند را تقبح کرده این رویداد را یک عمل غیر انسانی وحشت ناک دانستند. این علما از دولت مرکز ی خواستند تا برای رهایی ۱۸ مسافر که در اسارت گروه طالبان قرار دارند تلاش جدی کنند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شماری زیادی از علمای دینی که در این گرد همایی شرکت نموده بودند از دولت مرکزی خواستند تمام تلاش های شانرا به خرج دهند  تا افراد دیگری که در اسارت طالبان مسلح قرار دارند از چنگ آنان  رها سازند.

در همین حال یاسین ضیا والی ولایت تخار برای همکاری بیشتر و رهایی مسافران که در قید طالبان قرار دارند به ولایت کندز رفته در کنار نیروهای امنیتی  این ولایت قرار گرفته است.

 این درحالیست که بامداد روزسه شنبه طالبان مسلح در یک کمین در روستای عمرخیل شاهراه کندز –علی آباد این ولایت بیش از  ۲۰۰ نفر مسافرین کندز ،تخار و بدخشان که از کابل به سوی ولایت کندز در حرکت بودند گروگان گرفته  ۱۲ تن را با شلیک گلوله به قتل رسانده ۱۸۰ نفر از سوی نیروهای امنیتی رها شده و ۸ نفر دیگر هنوز هم در اسارت طالبان قرار دارند.