گابریل: اتخاذ گزینه نظامی در شبه جزیره کوریا جان هزاران انسان را خواهد گرفت

۱۰ جدی ۱۳۹۶

وزیر خارجه آلمان در مصاحبه‌ای هشدار داد اتخاذ گزینه نظامی برای حل بحران در شبه‌جزیره کوریا جان هزاران انسان را می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری تاس، زيگمار گابريل وزير خارجه آلمان روز يکشنبه در مصاحبه ای با يکی از نشريات اين کشور گفت: اروپا بايد به بهبود روابط ميان مسکو و واشنگتن علاقه مند باشد و حل مناقشه کوریای شمالی مي تواند به اين امر کمک کند.

گابريل در اين مصاحبه گفت: ما در اروپا بايد به بهبود روابط ميان آمريکا و روسيه علاقه مند باشيم. تنها آمريکا و روسيه با کمک و حمايت چين می توانند از تکثير تسليحات هسته ای جلوگيری کنند. اگر روابط ميان واشنگتن و مسکو به بدی سطح کنونی باشد، کشورهای ديگر از اين امر به نفع خود بهره برداری خواهند کرد. اين به همين سبب است که تلاش های ما برای نزديک کردن روس ها و آمريکايی ها دوباره اهميت زيادی دارد.

وزير امور خارجه آلمان در اين مصاحبه همچنين با اشاره به بحران ايجاد شده ميان آمريکا و کوریای شمالی بر سر برنامه موشکی و هسته ای پيونگ يانگ و تشديد تنش ها در شبه جزيره هشدار داد حل و فصل اين مناقشه از طريق ابزارهای نظامی «جان انسان های زيادی» را خواهد گرفت.

وی به جامعه جهانی درباره بی توجهی نسبت به مسئله کره شمالی نيز هشدار داد و گفت اگر جامعه بين الملل صرفا نظاره گر فعاليت های کره شمالی باشد در اين حالت کشورهای ديگر نيز راهی را خواهند رفت که کوریای شمالی رفته است.

کوریای شمالی در تاريخ 29 نوامبر موشک بالستيک بين قاره ای جديدی به نام هواسونگ-15 آزمايش کرد که پيونگ يانگ ادعا می کند قادر است هر نقطه از خاک آمريکا را هدف قرار دهد.

در پی اين آزمايش موشکی، رکس تيلرسون وزير امور خارجه آمريکا گفت جامعه بين الملل بايد اقدامات مضاعفی را عليه کوریای شمالی در پيش گيرد که ممنوع کردن حمل و نقل دريايی و انتقال کالا به کوریای شمالی و از مبدا اين کشور در ميان اين اقدامات قرار دارد.

زیگمار گابریل،

کوریای شمالی،

مسکو،

نظامی ،

واشنگتن،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.