کوریای شمالی پنجمین آزمایش هسته ای خود را انجام می دهد

۱۸ ثور ۱۳۹۵

151210104403_kim_korea_reuters_512x288_reuters_nocreditیک اندیشکده آمریکایی اعلام کرد احتمال دارد که کوریای شمالی در تدارک انجام پنجمین آزمایش هسته ای خود در آینده نزدیک باشد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه به نقل از ایرنا، قضاوت این اندیشكده بر اساس تصاویر ماهواره های تجاری از محل آزمایش هسته ای کوریای شمالی در تاریخ پنجم ماه می صورت گرفته است.

تارنمای ‘۳۸ نورث’ كه توسط دانشكده مطالعات پیشرفته بین المللی دانشگاه جان هاپكینز اداره می شود، اعلام كرده است كه این تصاویر جابجایی وسیله ای را در محل نشان می دهد كه غالبا به جز موقع انجام آزمایش های هسته ای در آنجا دیده نشده است.

این گمانه زنی وجود داشت كه کوریای شمالی ممكن است پنجمین آزمایش هسته ای خود را طی برگزاری كنگره حزب حاكم كارگران كه اكنون در جریان است، انجام دهد.

تحلیلگران پایگاه اینترنتی ‘۳۸ نورث’ گفتند كه تصاویر گرفته شده از محل آزمایش پونگیه – ری حكایت از آن دارد كه پیونگ یانگ ممكن است در تدارک یک آزمایش هسته ای در آینده نزدیک باشد.

یک مقام ارشد آمریكا در پاسخ به سوالی در مورد این گزارش بار دیگر از کوریای شمالی خواست از ‘اقداماتی كه باعث بی ثباتی بیشتر منطقه خواهد شد پرهیز كند و به تعهدات قبلی خود در مورد خلع سلاح هسته ای پایبند باشد.’

آزمایش ،

پونگیه،

تصاویر،

دانشگاه ،

کنگره،

کوریای ،

هاپکینز،

هسته ای،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed