کوبانی به زودی از چنگ داعش آزاد خواهد شد

۲۴ میزان ۱۳۹۳

رهبر کردهای سوریه اعلام کرد به زودی مژده آزادی کوبانی از چنگال داعش را خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، “صالح مسلم” رهبر حزب اتحاد دموکراتیک کردهای سوریه با اعلام این خبر گفت که حملات روزهای اخیر نیروهای ائتلاف ضد داعش به این گروه تروریستی موثر بوده اند و به زودی مژده آزادی کوبانی از چنگال داعش را خواهیم داد.

او با بیان اینکه موازنه قوا در کوبانی در روزهای گذشته به نفع نیروهای کرد مدافع شهر شده است، افزود که مدافعان این شهر نیاز به ارسال کمک دارند.

این رهبر کردهای سوریه در ادامه گفت که امیدوار است دولت ترکیه در روزهای آینده با حمایت از کردهایی که در کوبانی علیه داعش می جنگند، نقش خود را به عنوان یکی از اعضای ائتلاف ضد داعش اثبات کند.

صالح مسلم با اشاره به سفر اخیر خود به ترکیه گفت: در آنجا من نتوانستم با احمد داوود اوغلو نخست وزیر ترکیه دیدار کنم، اما با مقامات وزارت خارجه ترکیه دیدار داشتم.

او افزود: آنها به من گفتند که داعش را تهدیدی جدی برای خود می دانند و علیه این گروه تروریستی وارد عملیات خواهند شد.اما تا کنون ما شاهد اقدامی از جانب ترکیه در این راستا نبوده ایم.

مدافعان کرد شهر کوبانی دو شب پیش توانستند یک تپه مهم مشرف به کوبانی را از داعش پس بگیرند.

هم اکنون جنگ در کوبانی ادامه دارد، اما در دو روز گذشته حملات هوایی ائتلاف ضد داعش علیه داعش شدت بسیار بیشتری نسبت به قبل گرفته است.

داعش برای جلوگیری از حملات هوایی به طور انبوه در شهر کوبانی اقدام به آتش زدن لاستیک کرده است تا دید هوایی هواپیماهایی را که این شهر را بمباران می کنند، کاهش دهد.

آزاد ،

داعش ،

کوبانی ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.