کمیسیون انتخابات نام بیش از 600 هزار تن را از فهرست رای دهندگان حذف کرد

۱۰ میزان ۱۳۹۷

مسوولان کمیسیون انتخابات روز گذشته در یک نشست خبری فهرست ابتدایی رای دهندگان 19 ولایت را اعلام کرد و همچنان از حذف نام بیش از 600 تن از فهرست رای دهندگان خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، عبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که نام حدود بیش از 600 تن به دلیل ثبت نام تکراری، درج معلومات نا درست، عدم تکمیل سن قانونی رای دهی و عدم درج تاریخ تولد از فهرست ابتدایی رای دهندگان حذف شده است.

کمیسیون مستقل انتخابات در این نشست خبری فهرست ابتدایی رای دهندگان ولایت های دایکندی، میدان وردک، غور، هرات، جوزجان، کابل، کاپیسا، تخار، پروان، پکتیکا، پکتیا، بغلان، نورستان، هلمند، کنر، ننگرهار، ارزگان؛ بدخشان و فاریاب را اعلام کرد.

صیاد بیان داشت که در مجموع 8.8 میلیون تن واجد شرایط رای دهی شناخته شده و نام بیش از 600 تن از فهرست ثبت نام رای دهندگان به دلیل تقلب حذف شده است.

از سوی هم صیاد تصریح کرد که با متقلبان و تخطی کنندگان برخورد قانونی شده و از 50 تا 100 هزار افغانی جریمه می شوند.

در همین حال رییس کمیسیون مستقل انتخابات افزود که نهاد های مسوول دولتی وعده داده اند دستگاهای بایمتریک را تا به تاریح 10 میزان در اختیار آنان قرار می‌دهند.

این در حالی است که کمتر از 20 روز تا تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی باقی مانده است و هنوز دستگاه های بایمتریک در اختاری کمیسیون انتخابات قرار نگرفته است و احزاب و جریان های سیاسی هم گفته اند که اگر سیستم بایمتریک انتخابات بایمتریک شود آنان مانع برگزاری انتخابات می شوند.


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.