کمپاین واکسین پولیو در 34 ولایت افغانستان آغاز شد

۲۵ حوت ۱۳۹۴

BD01DD74-FE40-413C-8B02-67F0C1D17475_w900_r1_sمسوولان صحت عامه کشور می گویند نخستين كمپاين بهارى تطبيق واكسين پوليو سر از امروز سه شنبه (٢٥ حوت) در سرتاسر افغانستان آغاز مى شود .

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، قرار است این کمپاین سه روز ادامه داشته باشد و کودکان زیر پنج سال و کودکانی که از مرز پاکستان وارد کشور شده، واکسین شوند.

سردار محمد پرويز، رييس معافيت كتله یى وزارت صحت عامه گفته است که برای جلوگيرى از انتقال ويروس از سوی کودکان زیر پنج سال، این بار کودكان تا ده ساله كوچى ها نيز واكسين می شوند.

آقای پرویز می گوید این برنامه در برخی از ولسوالی ها از جمله 9 ولسوالی بدخشان و برخی از ولسوالی بادغیس و غور به دلیل سردی هوا و ریزش برف عملی نخواهد شد.

در همین حال تهدیدهای امنیتی نیز چالش دیگری برای اجرای این برنامه گفته شده است و احتمال میرود برخی از ولسوالی های کشور نیز به دلیل موجودیت شورشیان طالب از تطبیق کمپاین واکسین بی بهره بماند.

در اين كمپاين سه روزه که تا 27 حوت ادامه خواهد داشت حدود ٦٠ هزار رضاكار شركت خواهند داشت.

بیماری فلج کودکان اکنون تنها در افغانستان، پاکستان و نایجریه باقی مانده است. این بیماری تداوی ندارد، اما قابل پیش‌ گیری است.

در جریان سال روان چندین مورد فلج کودکان در شماری از ولایات کشور از جمله، قندهار، نیمروز، فاریاب و هلمند به ثبت رسیده‌ است

اتاق های تجارت، صندوق سخاوت کمک به به مردم بی بضاعت

بیماری، تداوی

تطبيق، واكسين پوليو

فلج، کودکان

كمپاين

کودکان زیر پنج سال

واکسین پولیو


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed