بیش از 3400 تن از نظامیان خارجی در افغانستان کشته شده اند

۱۴ قوس ۱۳۹۳

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در نشست لندن ضمن یادآوری از قربانیان جنگ در افغانستان گفت: طی 13 سال گذشته بیش از 3400 تن از نیروهای نظامی ناتو در افغانستان کشته و 30 هزار تن دیگر زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، بیشترین آمار کشته و زخمی های نیروهای نظامی تحت رهبری ناتو طی 13 سال گذشته در افغانستان را نیروهای امریکایی و انگلیسی تشکیل داده اند.

آقای غنی در ختم نشست لندن با ایراد سخنرانی مفصل با اشاره به قربانی های جامعه جهانی در افغانستان، از کشته شدن بیش از ۳۴۰۰تن و زخمی شدن بیش از ۳۰۰۰۰تن از اعضای نیروهای ناتو در کشور یاد کرد.

او گفت: “اگر ذهنیتی موجود باشد که گویا دولت افغانستان در اثر ناامنی ها به سقوط مواجه است، این یک خیال باطل است، نیروهای امنیتی افغان قوی شده اند و قابلیت های که در چهار سال گذشته بدست آورده اند، بی سابقه است”.

رئیس جمهور غنی تامین صلح در افغانستان را یک اولویت ملی دانست و از آغاز انتقال ماموریت سازمان ناتو از حالت جنگی به غیر جنگی استقبال کرد. وی افزود که نیروهای امنیتی افغان آمادگی کامل برای گرفتن مسئولیت امنیت تمامی کشور شان را دارند. 

محمد اشرف غنی در بخش از سخنرانی اش، پیشرفت اقتصادی افغانستان را یک مسئله بنیادی دانسته گفت که تمام تمرکز روی این است که فقر از بین برده شود. او به جامعه جهانی پیشنهاد کرد که برای بوجود آوردن نتایج مثبت، در عوض پروژه ها در افغانستان، منابع مالی را در اختیار حکومت افغانستان قرار دهند.

رئیس جمهورکشورمان از تعهدات کنفرانس لندن برای افغانستان اظهار خرسندی کرده و افزود که بر اساس اهداف دولت افغانستان تعهداتی که در کنفرانس توکیو برای افغانها صورت گرفته بود، در این کنفرانس با قوت بیشتر بار دیگر تکرار و تجدید گردید.

30 هزار

3400

امریکا

انگلیس

خارجی

زخمی

کشته


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.