کری: داعش همان القاعده است و خود را دولت اسلامی معرفی میکند

18 سپتامبر 2014

وزیر امور خارجه امریکا گفت، اجرای برخی از بخش‌های استراتژی مقابله با داعش تا سال‌ها به طول می‌انجامد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، جان کری، وزیر خارجه امور امریکا با حضور در کنگره اعلام کرد که جنگ با داعش تا سال‌ها ادامه خواهد داشت.

جان کری در ادامه نشست از کنگره خواست اجازه استفاده از قدرت نظامی ضد داعش را در صورت لزوم صادر کند.

وزیر امور خارجه امریکا گفت: داعش همان القاعده است و از طریق تبلیغات رسانه‌ای تلاش می کند خود را به عنوان دولت اسلامی معرفی کند.

جان کری گفت: ما برنامه راهبردی واضح و مشخصی برای شکست دادن داعش داریم. ما باید از ورود نیروهای خارجی به داخل عراق و سوریه جلوگیری کنیم.

وی همچنین با اشاره به این که بیش از 50 کشور به منظور مبارزه با داعش با امریکا متحد شده‌اند، تأکید کرد: باید جلوی تأمین منابع مالی غیرقانونی داعش گرفته شود.

وزیر خارجه امریکا تحکیم و تقویت دولت عراق را راه مبارزه با دولت اسلامی برشمرد و گفت: سیاست اساسی برای مقابله با داعش باید همکاری با نیروهای ائتلاف بین‌المللی باشد. داعش باید شکست داده شود و ما همه اقدامات را برای این ماموریت انجام خواهیم داد.

وی همچنین بر لزوم دستیابی به راه‌ حلی دیپلماتیک برای حل بحران سوریه تأکید کرد و گفت امریکا برای مبارزه با داعش نیروهای زمینی ارتش خود را اعزام نخواهد کرد.

کری ادامه داد: ما از هیچ کشوری نمی خواهیم که نقش نظامی در مبارزه با داعش ایفا کند و خود ما نیز به تنهایی وارد جنگ با داعش نمی شویم.

وزیر امور خارجه امریکا تصریح کرد، عربستان نقش مثبتی در تشکیل دولت جدید عراق داشته است.

القاعده ،

داعش ،

دولت اسلامی،

کری

معرفی ،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.