کرزی پیروزی حسن روحانی را تبریک گفت

18 ژوئن 2013


حامد کرزی جمهور کشورمان در یک تماس تیلفونی پیروزی  داکتر حسن روحانی را در یازدهمین دروه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران  تبریک گفت.


به گزارش خبرگزاری خاور میانه، یازدهمین درو از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، روز جمعه 24 جوزا با رقابت شش کاندیدا برگزار شد و حسن روحانی با کسب بیش از 18 میلیون 600 هزار رای توانست به کرسی ریاست جمهوری اسلامی ایران راه یابد.

رئیس جمهور کرزی در ابتدا پیروزی حسن روحانی را به وی، مقام رهبری و ملت ایران تبریک گفته بود  و این بار در یک تماس تیلفونی با داکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب ایران صحبت کرده و پیروزی وی تبریک گفته است.

براساس اعلامیه خبری ارگ ریاست جمهور در کابل،  رئیس جمهور کشورمان در این تماس تیلفونی برای داکتر حسن روحانی  و ملت برادر ایران آرزوی سعادت و خوشبختی نموده است.

حامد کرزی گفت که افغانستان آماده هر گونه همکاری با کشور دوست و برادر ایران می باشد.

رنیس جمهور کرزی خاطرنشان کرده است که پس از مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید ایران، در یک فرصت مناسب به آن کشور سفر خواهد کرد.

در همین حال  داکتر حسن روحانی رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران ضمن اینکه برای مردم افغانستان موفقیت و خوشبختی آرزو نموده، از تماس تیلفونی رئیس جمهور کشورمان تشکری کرده است.

آقای روحانی  از حامد کرزی خواسته است که  به جمهوری اسلامی ایران سفر نماید.

روابط افغانستان و جمهوری اسلامی ایران طی یازده سال گذشته بسیار دوستانه بوده و هیچ مشکلی در ارتباط وجود نداشته اما برخی از حلقات همواره جمهوری اسلامی ایران را متهم به مداخله در امور افغانستان کرده اند که از سوی مقامات دو کشور چنین شایعات بی اساس خوانده شده است.

پیروزی حسن روحانی را تبریک گفت

حامد کرزی

رئیس جمهور منتخب ایران

روابط دوستانه میان افغانستان و ایران


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.