کار نزدیک به یک‌صد پروژه انکشافی در ولایت بغلان تکمیل شده است

۱۸ جدی ۱۳۹۶

مسؤلان ریاست احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان می گویند، در 9 ماه گذشته 95 پروژه انکشافی را در 15 واحد اداری این ولایت تکمیل و به بهره برداری سپرده اند.

انجنیر اول خان احمدزی ریس احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان امروز (دوشنبه 18 جدی) طی یک کنفرانس مطبوعاتی به رسانه ها گفت، در 9 ماه گذشته سال روان خورشیدی 95 پروژه انکشافی را که شامل جغل اندازی 39 کیلومتر سرک، 95 حلقه چاه نیمه عمیق، 9070 متر دیوار محافظوی، 10 هزار و 863 متر پاک کاری کانال، 426 متر بند آبگردان و 1 پایه پل موتر رو می باشد به هزینه 255 ملیون و 184 هزار افغانی تکمیل و به بهره برداری سپرده شده است.

همچنان ریس احیا و انکشاف دهات ولایت بغلان می گوید، 49 پروژه دیگر که شامل سکتورهای مختلف می باشد به هزینه 1 ملیارد و 70 ملیون و 196 هزار افغانی تحت کار قرار دارد.

به گفته او از این پروژه ها مجموعاً مشکلات محیطی 192 هزار و 285 خانواده مستفید در بخش های آب آشامیدنی صحی، سرک، پل و تهدیدات سیلاب برطرف گردیده است.

این درحالیست که پیش از این باشنده گان ولایت بغلان از تطبیق نشدن پروژه های انکشافی به گونه متوازن در سطح ولسوالی ها بنابر مداخله برخی افراد با نفوذ شکایت داشتند.

ریس احیا و انکشاف دهات بغلان در این باره می گوید که تلاش دارد تا توازن را در عرصه تطبیق پروژه ها در سطح ولسوالی مد نظر بگیرد.

محراب الدین ابراهیمی-خبرنگار زون شمال

انکشافی

بغلان

پروژه

مردم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.