کارت های‌ مهاجرت افغان ها در پاکستان معتبر است

۱۵ جدی ۱۳۹۴

B824D88C-1FDE-462B-9E0D-A6C79B122700_mw1024_s_nوزارت امور داخله پاکستان اعلام کرده است که کارتهای مهاجرت شهروندان افغانستان تا زمان تمدید آن، معتبر شناخته می شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه و به نقل از خبرنامه وزارت امور مهاجرین، وزارت امور داخله پاکستان به تازه گی اعلام کرده است که کارت های مهاجرت شهروندان افغانستان پس از ختم سال ۲۰۱۵ نیز قابل اعتبار است.

پیش از این گفته شده بود که این کارت ها از اعتبار ساقط بوده و شماری از مهاجران افغانستان دارای کارت مهاجرت باید آنها را بعد از سال ۲۰۱۵ تمدید کنند.

اما ادامه اعتبار این کارتها، بر اساس فیصله وزارت امور داخله، وزارت سفران و حکومت های ایالتی پاکستان، مورد تائید قرار گرفته است.

بر این اساس، وزارت سفران پاکستان با ارسال مکتوب رسمی از تمامی نهادهای مربوط خواسته که برای هیچ یک از شهروندان افغانستان که کارت مهاجرت (پی او آر) دارند، مشکل ایجاد نکنند.

در این مکتوب همچنین آمده است که اسلام آباد تلاش دارد تا پالیسی عودت داوطلبانه پس از سال ۲۰۱۶ را نهایی سازد و تا زمان تعیین این پالیسی، کارت های مهاجرت شهروندان افغانستان دارای اعتبار است.

این در حالی است که سه ماه قبل وزارت امور مهاجرین و وزارت سفران پاکستان، روی‌ تمدید کارت های ۱،۶ میلیون مهاجر افغانستان تا پایان سال ۲۰۱۷ با هم توافق کرده بودند.

اعتبار،

افغان،

پاکستان،

پالیسی،

سفران،

کارت های،

مهاجرین،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed