سرطان ۲۲, ۱۳۹۹

پیوستن ۶۰۰ فرانسوی به گروه تروریستی داعش

داعشمانوئل والاس، نخست‌وزیر فرانسه صریحا اعلام کرد که ۶۰۰ فرانسوی به گروه تروریستی داعش پیوسته‌اند و ۸۰۰ نفر دیگر در صدد پیوستن به این گروه هستند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، نخست‌وزیر فرانسه از اوضاع امنیتی و بی‌ثبات کشورش ابراز نگرانی کرده است.

به گفته تاکنون ۶۰۰ هم‌وطنش به داعش پیوسته‌اند و 800 فرانسوی دیگر هم منتظر مهیا شدن شرایط برای سفر به مناطق تحت کنترل تروریست‌ها هستند.

وی امروز دو شنبه (۲ حمل) در جمع طرفداران حزب سوسیالیست این کشور در خصوص اوضاع وخیم امنیتی کشورش و شکست گروه تروریستی داعش سخن گفت.

او گفت، هر روز گروه‌ها و موبایل‌هایی را ردیابی می‌کنیم و افرادی را بازداشت می کنیم ولی می‌دانیم که همین امروز 2 هزار و بیست و نه شهروند فرانسوی در دام گروه‌های تروریستی افتاده‌اند.

والاس با تجزیه عدد 2029 فرانسوی درگیر داعش گفت که 609 فرانسوی تاکنون به داعش پیوسته‌اند که 283 زن و 18 کودک در میان آنها ثبت شده‌اند.

نخست‌‌وزیر فرانسه البته گفت که 170 نفر از این داعشی‌های فرانسوی در خطوط نبرد کشته شده‌اند و 300 نفر از آنها به فرانسه بازگشته‌اند؛ والاس در خصوص سرنوشت داعشی-فرانسوی‌های بازگشته به کشورش چیزی نگفت.

مانوئل والاس از ارزیابی‌های دستگاه‌های اطلاعاتی فرانسه از میزان علاقه شهروندان این کشور به داعشی شدن هم آمار داشت و گفت «حدوداً 800 فرانسوی امروز دوست دارند که به مناطق جنگی (تحت سیطره داعش) بروند و 1000 نفر دیگر هم با توجه به اقدامات و حرکاتشان، تحت کنترل شدید قرار دارند.