پیام حاجی محمد محقق به مناسبت حمله تروریستی در مسجد الزهرا

۲۶ جوزا ۱۳۹۶

استاد حاجی محمد محقق معارن ریاست اجرایی و رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در ارتباط به حادثه تروریستی شب قدر در مسجد جامع الزهراء (س) پیام داد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، شب گذشته دو عامل انتحاری مسجد الزهرا را در غرب شهر کابل هدف قرار دادند و در آن هشت تن به شمول حاجی رمضان حسین زاده از متنفذین قومی و هیات امنای مسجد الزهرا شهید و 12 تن دیگر زخمی شدند.

متن پیام استاد محقق با این شرح آمده است:

بسم الله الرحمٰن الرحيم

ولا تحسبن الذين قتلوا فى سبيل الله امواتاً بل احياءُ عند ربهم يرزقون

بار ديگر دستان جنايتكار بيگانه از آستين گروهكهاى تروريستى فعال در كشور بيرون آمد و مقدسترين مكان، مسجد، خانه خدا را در مقدس ترين زمان “شب قدر بيست و يكم رمضان المبارك” بخون كشيد و بندگان خدا را در حال عبادت و بندگى پروردگارشان هدف قرار داده به شهادت رسانيدند و تعداد زيادى از خانواده هاى مسلمان و مؤمن را داغدار نمودند.

گروهك هاى تروريستى، در راس گروهك ضالٌه، تكفيرى، وهابى و جنايتكار داعش كه مدعى جهاد در راه خدا در مقابل خارجى ها نيز هستند؛ حمله وحشيانه و كور شان را در ماه مبارك رمضان و در شب مبارك قدر عليه مسلمانان ملكى و احياء گر ليلة القدر چگونه توجيه ميكنند؟
آيا ريختن خون مسلمانان ملكى در مسجد حسنه است؟

آيا اين كار حمله بر مسجد كه قتل و ترسانيدن مردم را در پى دارد از مصاديق بارز افساد فى الارض نيست؟ و عاملان آن مستحق اشد مجازات نمي باشند؟

گروهك هاى تروريستى مدعى اند كه با خارجى ها و على الخصوص آمريكا مي جنگند؛ آيا در غرب كابل، دشت برچى و مسجد الزهراء كدام پايگاه خارجى و يا شخصيت خارجى وجود داشته كه آنها بالايشان حمله كردند؟

اينها ميگويند (به ادعاى خودشان) با دولت دست نشانده ميجنگند؛ آيا در اين محفل عبادت كدام عنصر دولتى بوده كه بالايش حمله كرده اند؟ و يا كدام شخصيت از اركان نظام حضور داشته؟ و يا اينكه بر خلاف، اشتراك كنندگان اين محفل عبادى تماماً مردم غير نظامى بودند و فقط براى عبادت و احياء شب قدر جمع شده بودند؟

با توجه به آنچه تذكر رفت، باور دارم كه حمله كنندگان بر مسجد الزهراء، عمال بى اراده قدرتهاى بيرونى هستند كه در راه تحميل اراده باداران شان بر مردم افغانستان به هر كار نامشروع و جنايت بار دست ميزنند و هيچگونه احساس اسلامي و انساني نداشته و در برابر مردم كشور ما هيچگونه احساس همدينى و هموطنى ندارند.

اينان از نظر اعتقادى همانند خوارج هستند كه حرمت مسحد، خانه خدا و خون بندگان خدا را نگه نمي دارند؛ فقط به لقلقه زبان شعار اسلام را تكرار ميكنند ولى به هيچ اصلى از اصول دين خدا پايبندى ندارند، چنانكه خوارج با شعار فريبنده لاحكم الا لله، خون “على” ولىّ خدا و خليفه و جانشين پيامبر را در ماه مبارك رمضان، آنهم در شب قدر، در محراب مسجد كوفه، در حال نماز، ريختند و عرش خدا را لرزانيدند. اكنون خوارج معاصر و فرزندان عبدالرحمن ابن ملجم مرادى لعنة الله عليه خون مسلمانان را در محراب و در حال نماز مي ريزند و به آن افتخار هم ميكنند.

اينجانب اين عمل ناجوانمردانه بر نمازگزاران ملكى را محكوم نموده بر عاملين حادثه نفرين فرستاده براى شهدای حادثه علو درجات، براى مجروحين شفاى عاجل و صحت كامل و براى خانواده های شهداء صبر جميل و اجر جزيل مسألت مينمايم.

لازم است ياد آورى نمایم كه در جمع شهداى عزيز حادثه شب قدر در مسجد جامع الزهراء شخصيت خدوم و متدين “حاجى رمضان حسين زاده” نيز قرار دارد كه عمر شريف خويش را در راه خدمت به مردم فقير و بيچاره و تبليغ و ترويج احكام اسلام سپرى نمود.

حاجى رمضان حسين زاده از مداحان و منقبت خوانان معروف پيامبر اكرم و اهلبيت طاهرينش بود كه تمام افتخارش در زندگى، ساختن مسجد و برگزارى محافل و مجالس محرم و عاشوراى حسينی، حمايت از قاريان قرآن كريم و مداحان اهلبيت بود. خدا او را رحمت كند و در جوار غفران خودش پذيرا گردد.

اندوه من در مصيبت برادر عزيزم حسين زاده تمام نشدنى است.

والسلام على جميع عباد الله الصالحين

حاجى محمد محقق معاون رياست اجرایی و رهبر حزب وحدت اسلامى مردم افغانستان

كابل سر كاريز ٢٦ جوزاى ١٣٩٦

8 شهید و 12 زخمی

پیام استاد محقق

حسین زاده

حمله تروریستی الزهرا

کابل


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.