پنج روز تاخیر در اعلام نتایج ابتدایی دو دوم انتخابات

۱۲ سرطان ۱۳۹۳

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، اعلام نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری را برای پنج دیگر به تاخیر انداخت و قرار این نتایج به روز دوشنبه هفته آینده(16 سرطان) اعلام گردد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، قرار بود نتایج ابتدایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری کشور روز چهارشنبه (11 سرطان) اعلام شود اما به تعویق افتاده است.

احمد یوسف نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات در یک نشست خبری دلیل به تاخیر افتادن اعلام نتایج ابتدایی انتخابات را، تامین شفافیت و سلامت نتایج انتخابات اعلام کرد.

او گفت: کمیسیون مستقل انتخابات به دلیل تفتیش نمودن آرای صندوق های 1930 محل رای دهی در 30 ولایت کشور، اعلام نتایج ابتدایی را برای پنج روز به تعویق انداخته است تا شفافیت انتخابات در دور دوم تامین شود.

آقای نورستانی گفت که شمارش مجدد 1930 محل رای دهی مربوط 30 ولایت که در آن شمارش آرای انتخاباتی در صندوق ها به تناسب جمعیت بیشتر استفاده شده، آغاز کرده اند.

رییس کمیسیون انتخابات گفت که به منظور تامین شفافیت در پروسه، از ناظرین موسسات تیفا، فیفا و هر دو نامزد خواسته شده تا در محل حضور یابند و از روند بازشماری نظارت نمایند.

احمد یوسف نورستانی گفت، تا کنون ناظرین تیم انتخاباتی تحول و تداوم حضور یافته اند اما در مورد ناظرین تیم اصلاحات و همگرایی تا حالا معلومات ندارد.

قرار است نتایج نهایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ 31 ماه سرطان اعلام شود.

16 سرطان

5 روز

انتخابات

تاخیر

کرزی پ

کمیسیون

نتایج


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.