پس‌لرزه‌های حمله بر قول اردوی 209شاهین

۴ ثور ۱۳۹۶

رئیس‌جمهور استعفای وزیر دفاع ملی و لوی‌درستیز را تائید کرد.

شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری به خبرگزاری خاورمیانه گفت که استعفای سترجنرال عبدالله حبیبی و قدم‌شاه شهیم، صبح امروز (4ثور) در جلسۀ امنیتی تحت ریاست رئیس‌جمهور ارائه شد.

به گفته وی، رئیس‌جمهور با قدردانی از خدمات وزیر دفاع و لوی‌درستیز، استعفای آنها را پذیرفت.

مرتضوی اظهار داشت که رئیس‌جمهور به زودی افراد شایسته در این پست‌ها معرفی می‌کند.

عبدالله حبیبی در نشست خبری همراه با قدم‌شاه شهیم اظهار داشت که استعفای آنها یک اقدام اخلاقی بوده و به معنی این نیست که خدمت به افغانستان را فراموش کنند.

وی با اشاره به اینکه جنگ افغانستان بسیار پیچیده است، اظهار داشت که بعد از این در هر بخشی که نیاز باشد؛ آماده خدمت خواهد بود.

در عین حال، قدم شاه شهیم نیز اظهار داشت که نگرانی مردم و نماینده‌گان مجلس برای آنها ارزشمند بوده و بخاطر همین نگرانی‌ها از سمتش استعفا داده است.

شهیم اظهار داشت که استعفای آنها تحت هیچ فشار داخلی و خارجی نبوده و به رضایت خودشان انجام شده است.

حمله بر قول اردوی 209 شاهین در بلخ و حمله بر شفاخانه 400بستر سردار محمد داود خان از جمله موارد مهم استعفای افراد یادشده می‌باشد.

در این دو حمله که بر مراکز مهم اردوی ملی انجام شد، شمار زیادی از سربازان، افسران و داکتر جان باخته و شمار دیگری نیز مجروح شدند.

در عین حال، شاه حسین مرتضوی در صفحه فیس‌بوک خود نگاشته است که «مهمندخان»، فرمانده قول اردوی 209 شاهین نیز از سوی رئیس‌جمهور از سمتش برکنار شده و در بست احتیاط ستردرستیز قرار گرفته است.

گفتنی است که پیاده امان‌الله، فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر به عنوان فرمانده قول اردوی 209 شاهین تعیین شده است.

از سویی هم منابع به خاورمیانه گفته‌اند که طارق شاه بهرامى، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله به عنوان سرپرست وزارت دفاع و جنرال شريف يفتلى، فرمانده قول اردوى گرديز به عنوان لوی‌درستیز معرفی شده‌اند.

استعفا

عبدالله حبیبی

قدم شاه شهیم


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.