پرونده نقش عربستان در 11 سپتامبر به کنگره امریکا رسید

۲۵ سرطان ۱۳۹۵

11 سپتامبرشبکه خبری “سی ان ان” امریکا اعلام کرد که پرونده 28 صفحه‌ای نقش عربستان سعودی در حادثه 11 سپتامبر 2001جهت بررسی وارد ساختمان کنگره امریکا شده است.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، براساس این گزارش عربستان سعودی در رویداد 11 سپتامبر سال 2001 میلادی و حمله به برج های تجاری امریکا نقش داشته است.

شبکه خبری سی ان ان گزارش داد که بخش‌های باقی‌مانده گزارش دولت امریکا در خصوص حادثه 11 سپتامبر که به نقش سعودی‌ها در این حادثه ارتباط دارد، برای ارائه به عموم، وارد ساختمان کنگره امریکا شد.

براساس معلومات منبع، گزارش 28 صفحه معروف که از میان صفحات گزارش سال 2002 دولت امریکا در خصوص وقایع 11 سپتامبر بیرون کشیده شد و مردم امریکا نتوانستند آن را بخوانند، امروز جمعه وارد ساختمان قوه مقننه این کشور شد.

انتظار می‌رود که این صفحات که به نقش عربستان سعودی در حمایت از تروریست‌های عامل حملات 11 سپتامبر اشاره دارد، امروز خوانده شود.

از میان 19 نفری که متهم به ترتیب‌دادن حملات مشکوک یازده سپتامبر شدند، 15 نفر ملیت سعودی، 2 نفر ملیت اماراتی، یک نفر ملیت لبنانی و یک نفر ملیت مصری داشتند.

عربستان پیش از این تهدید کرده که در صورت انتشار این اسناد، 700 میلیارد دلار پول حاصل از فروش نفت را که در آمریکا سرمایه‌گذاری کرده، بیرون می‌کشد.

11 سپتامبر

2001

امریکا

پرونده نقش عربستان

کنگره


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

Comment is not allowed