پرونده آزار جنسی در ارگ به دادگاه فرستاده می شود

کمیسیون حقوق بشر افغانستان می گوید که ادعاهای آزار و اذیت جنسی زنان در اداره‌ های دولتی به ویژه ارگ ریاست جمهوری مستند سازی شده‌ و به دادگاه فرستاده می شود.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، کمیسیون حقوق بشر افغانستان، امروز (۱۴عقرب) بیان داشته است که دبیرخانه‌ ویژه ‌ای برای بررسی این ادعا در کمیسیون ایجاد شده تا مسایل را به صورت دقیق بررسی کند.

شبنم صالحی، مسوول دبیرخانه ویژه این کمیسیون به رسانه ها گفته ‌است که پرونده ادعاهای «آزار و اذیت جنسی زنان در ارگ» دو روز بعد (پنجشنبه‌۱۶عقرب) به لوی سارنوالی فرستاده خواهد شد.

وی بدون ارائه جزئیات بیشتر تصریح کرد که نتیجه بررسی‌ های ‌آنها به صورت همزمان در اختیار ارگ و دادستانی کل قرار می گیرد.

دبیرخانه‌ ویژه برای بررسی و مستند سازی ادعاهای آزار و اذیت جنسی زنان در اداره ‌های دولتی، در پنجم اسد سال روان در چهارچوب کمیسیون حقوق بشر و به فرمان محمد اشرف‌ غنی، رئیس جمهور ایجاد شده است.

این نهاد وظیفه داشت که در مدت سه ماه تمامی ادعاها مبنی بر آزار و اذیت جنسی زنان در اداره‌ های دولتی و غیر دولتی را بررسی و مستندسازی کند.

این درحالی است که حدود پنج ماه پیش، حبیب‌ الله احمدزی؛ مشاور پیشین رئیس جمهور مدعی شد که فحشا در ارگ و اداره ‌های دولتی به صورت واضح وجود دارد.

بعد از آن، این ادعاها از سوی شمار دیگری نیز بیان شد و حتی ادعا وجود داشت که برخی از زنانی که برای مجلس نمایندگان نامزد شده بودند، از طریق یک تیم خاص در ارگ رای به دست آورده اند.

چندی پیش نیز فرخنده زهرا نادری، مشاور پیشین رئیس جمهور نیز در یکی از برنامه های تلویزیونی مدعی شد که از سوی رئیس جمهور به وی درخواست ازدواج داده شده و بعد از رد این درخواست، خودش، برادرش و یکی از نزدیکانش از وظایف دولتی برکنار شدند.

اما ارگ همواره این ادعاها را رد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *