پرواز بمب افکن های روسی با پشتبانی جنگنده ها در نزدیکی امریکا

۱۵ ثور ۱۳۹۶

وزارت دفاع روسیه با انتشار اعلامیه ای اعلام کرد که چند فروند بمب افکن دورپرواز توپولف-95 نیروی هوافضای روسیه با پشتیبانی جنگنده های سوخو-35- اس در نزدیک سواحل ایالت آلاسکا ایالات متحده امریکا پرواز کردند.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، وزارت دفاع روسیه امروز جمعه “15 ثور” اعلام کرد که این هواپیماها شامگاه پنجشنبه در جریان یک پرواز تمرینی در سواحل آلاسکا انواع تاکتیک های رزم هوایی را آزمایش کردند.

در بیانیه آمده است: بمب افکن های توپولف-95 و جنگنده های سوخو-35-اس در آب های بین المللی اقیانوس آرام و در امتداد جزایر آلئوت (بخشی از ایالت آلاسکا) امریکا پرواز کردند.

وزارت دفاع روسیه تاکید کرده است: هواپیماهای دورپرواز مطابق برنامه تائید شده و منظم بر فراز آب های بین المللی در اقیانوس اطلس، دریای سیاه و اقیانوس آرام پرواز می کنند.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز امریکا نیز به نقل از گزارش وزارت دفاع این کشور خبر داد: هواپیماهای توپولف-95 و سوخو-35 نیروی هوافضای روسیه که در سواحل آلاسکا پرواز می کردند، توسط چند فروند جنگنده رهگیری شدند.

در هفته های اخیر بمب افکن های راهبردی روسیه چندین بار در سواحل امریکا به پرواز درآمده و تاکتیک های هوایی را تمرین کردند.

این هواپیماها ماه چهار روز متوالی در سواحل آلاسکا پرواز کردند که در آخرین مورد دو فروند بمب افکن راهبردی توپولف-95 در 700 مایلی جنوب غربی شهر آنکوریج در آلاسکا به پرواز درآمدند.

رسانه های روسی در این مورد گزارش دادند: ارتش امریکا پرواز دو ‏بمب افکن روسیه را در ‏‎160‎‏ کیلومتری جزیره ‏‏کودیک آلاسکا رصد کرد و در واکنش به آن دو ‏جنگنده رادار گریز اف 22 و یک آواکس امریکایی به ‏پرواز درآمدند.‏

توپولف-95 که در کشورهای ناتو به خرس معروف شده از جمله بمب‌افکن راهبردی دوربرد ‏روسیه است که توان حمل جنگ افزار هسته ای دارد.‏

پروار بمب افکن

پشتبانی سوخو

تمرینات

جنگنده های معروف روسیه

روسیه در سواحل الاسگا

نزدیک امریکا


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.