پرواز بمب افکن های آمریکا بر فراز کوریای شمالی کلید خورد

۱۵ قوس ۱۳۹۶

خبرگزاری دولتی کوریای جنوبی اعلام کرد بمب‌افکن‌های «بی-1بی لنسر» آمریکا امروز چهار شنبه بر فراز شبه جزیره کوریا به پرواز در می آید.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه،  به نقل از رویترز، «یونهاپ» خبرگزاری دولتی کوریای جنوبی به نقل از یک منبع نظامی اعلام کرد بمب‌افکن‌های «بی-1بی لنسر» آمریکا امروز چهارشنبه در چارچوب رزمایش هوایی مشترک این دو کشور بر فراز شبه جزیره کوریا پرواز خواهند کرد.

کوریای شمالی هشدار داده است که رزمایش‌های مذکور ممکن است شبه جزیره کوریا را تا آستانه جنگ هسته‌ای پیش ببرد.

رخی از تحلیلگران و دیپلمات‌ها امیدوارند که سفر بی سابقه جفری فلتمن، رئیس امور سیاستگذاری سازمان ملل به کوریای شمالی بتواند به کاهش تنش در منطقه کمک کند.

رسانه رسمی کوریای شمالی ورود این مقام سازمان ملل را تایید کرده است.

فلتمن، مقام ارشد سابق وزارت خارجه آمریکا بالاترین مقام سازمان ملل است که از 2012 به کوریای شمالی رفته است. وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که فلتمن حامل هیچ پیامی از سوی واشنگتن در جریان این سفر نیست.

رزمایش‌ مشترک آمریکا و کوریای جنوبی در واکنش به آزمایش موشکی کوریای شمالی که هفته گذشته انجام شد از روز دوشنبه آغاز شد و تا جمعه ادامه دارند. کوریای شمالی پیشرفته ترین موشک بالستیک بین‌قاره‌ای خود را آزمایش کرد و توانایی هدف قرار دادن هر نقطه ای از آمریکا را به دست آورد.

آمریکا،

بمب افگن،

کوریای جنوبی،

کوریای شمالی،


دید گاه خود را بنویسید آدرس ایمیل و شماره در دید گاه نشر نخواهد شد

نام

ایمیل

دیدگاه


برای گزاشتن تصویر خودتان به سایت Gravatar مراجعه کنید.