پایگاه آمریکا در کرکوک، مقر گورهای جمعی

صدها جسد در گورهای دسته جمعی توسط نیرهای عراقی در یکی از پایگاه های آمریکایی در نزدیک شهر “الحویجه” ولایت کرکوک کشف شد.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، “راکان سعید” والی کرکوک، روز شنبه اعلام کرد که صدها جسد در گورهای دسته‌ جمعی در یک پایگاه آمریکایی در نزدیکی شهر الحویجه، که اخیرا از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد شده، کشف شده است.

سعید گفت: ما فعلا در پایگاه البکاره هستیم که یکی از مقرهای نیروهای آمریکایی بود و داعش از آن به عنوان میدان اعدام استفاده می‌کرد… وحشی‌گری تروریسم را بنگرید که حدود ۴۰۰ تن را اعدام کرده‌اند که برخی از آنها البسه قرمزرنگ اعدامی‌ها و یا لباس معمولی غیرنظامیان بر تن دارند.

از سوی دیگر، “مرتض لعیبی” از فرماندهان نظامی ارتش عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی از طریق شاهدان عینی این گروه‌های جمعی را کشف کرده‌اند.

راعی اغنام، از شاهدان عینی اعدام‌های میدانی داعش می‌گوید: خود می‌دیدم که عناصر داعش طی ۳ سال اشغالگری با موترهایی (به این مکان) می‌آیند و بازداشت‌شدگان را به زمین می‌اندازند و آنها را به آتش گلوله می‌بستند و یا سرشان را می‌بریدند.

وی افزود، ۵ گور جمعی در پایگاه البکاره وجود دارد که متعلق به زندانیان داعش است؛ عناصر داعش شماری از این قربانیان را با تیراندازی کشته‌اند و برخی دیگر را سر بریده و یا به آتش کشیده‌اند.

الحویجه در ۲۴ کیلومتری شمال بغداد واقع شده و ماه گذشته، پس از حدود ۴ سال، از کنترل گروه تروریستی داعش خارج شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *