پایان آتش بس در حلب

با پایان مهلت تعیین شده برای آتش‌بس انسانی در شهر حلب سوریه درگیری‌ها به شدت در جبهه حلب بازگشت.

به گزارش خبرگزاری خاورمیانه، به نقل از شبکه المیادین، ارتش سوریه می گوید: علاوه بر درگیری در محور شمال پیشروی را در برخی ساختمان‌ها در داخل محله صلاح‌الدین در جنوب غرب محله‌های شرقی حلب محقق ساخت و مانع تلاش افراد مسلح برای نفوذ به منطقه از طریق محور ضهره عبدربه اللیرمون در شمال غرب حلب شد.

گفته میشود داعش هزاران شهروند سوری را در شهر دیر الزور محاصره کرده و اجازه دسترسی آنها را به مواد اساسی نمی‌دهد در حالی که هواپیماهای سوری و روسی کمک‌ها را برای آنها می‌اندازند.

آتش‌بس انسانی در مناطق شرقی حلب از روز پنجشنبه اجرایی شد در حالی که سازمان ملل اعلام کرده است، نتوانسته زخمی‌ها را از این مناطق خارج کند.

سخنگوی دفتر سازمان ملل به خبرگزاری نووستی گفت: خارج کردن افراد بیمار و زخمی به همراه خانواده‌هایشان در حلب درصبح روز شنبه غیرممکن بود و امیدواریم سازمان ملل تمامی تضمین‌های لازم  را به طرفین درگیری بدهد.

 ینس لارکه، سخنگوی دفتر سازمان ملل افزود: تیراندازی با سلاح سبک به هتلی که مقر سازمان ملل در آنجا قرار داشت صورت گرفت و یکی از کارمندان سازمان ملل در این هتل شدیدا زخمی شد.

وی ادامه داد: سازمان ملل و شرکای آن به محض فراهم شدن شرایط آماده خارج کردن افراد زخمی هستند.

وی اظهار داشت که حدود ۲۰۰ زخمی و بیمار باید از منطقه خارج شوند و سازمان در مذاکرات درباره توافقی در این زمینه شرکت نمی‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *